Ready made společnost – začněte podnikat okamžitě a bez papírování

Tagy:  s. r. o., podnikání, sídlo společnosti, ready made společnosti, předzaložené společnosti, Slovensko, založení společnosti

Ready made společnost – začněte podnikat okamžitě a bez papírování

Založení společnosti, to je proces, kterému by se nejeden podnikatel rád vyhnul. Ať už se jedná o začátečníka bez zkušeností, nebo znalého podnikatele, vždy je veškeré papírování a návštěvy úřadů nepříjemnou záležitostí. Mnozí z nich možná netuší, že právě toto si mohou ušetřit, a to díky tzv. ready made společnostem.

Ready made společnosti

Ready made společnosti jsou takové společnosti, které byly již založeny za účelem prodeje, a tudíž nevykonávaly žádnou činnost, nemají závazky či pohledávky a mají splacené základní jmění. Koupě takové společnosti je tedy rychlým způsobem, jak začít podnikat. Prodej společnosti je velmi jednoduchý a je v podstatě otázkou hodin. Od okamžiku podpisu dokumentů už je společnost ve vlastnictví kupce. Další zhruba týden pak už jen trvá provedení změn v Obchodním rejstříku.

Předmětem činnosti těchto ready made s. r. o. bývá zpravidla nákup a prodej zboží konečnému spotřebiteli, zprostředkovatelská činnost, poradenská činnost či služby v oblasti IT. V případě potřeby však není problém udělat změny i zde.

Virtuální sídlo či kancelář

S podnikáním souvisí i volba sídla. To může být v první chvíli oříšek, zejména pokud chcete oficiálně podnikat na Slovensku. Pro tyto účely je pak možné využít dalších služeb usnadňujících podnikatelům život, a to je pronájem virtuálních sídel. S pronájmem sídla souvisí samozřejmě možnost oficiálně udávat jeho adresu jako sídlo podnikání. Postaráno je také o veškerou korespondenci zaslanou na tuto adresu. Možné je také zajištění prostoru na webu, emailu, vlastního telefonního i faxového čísla.

V některých případech může být pronájem virtuální kanceláře dobrým strategickým krokem, jelikož je možné touto cestou získat atraktivní bratislavskou adresu.

Další noční můra podnikatele: pohledávky

Další věcí, které se mnozí hrozí, je vymáhání pohledávek. Dlužník, který neplatí, může být pro každou společnost velkým problémem, bohužel však není zcela jednoduché neplatiče k plnění přimět.

Vymáhání každé pohledávky musí mít jistou formu. V případě dlužníkovy neochoty platit je třeba nejdříve vyzvat písemně k plnění. Dobré je třeba navrhnout způsob splácení včetně splátkového kalendáře. Po tomto kroku už může následovat podání žaloby vůči neplatiči, když svůj závazek nesplatí ani poté, lze přistoupit k exekuci.

Článek Ready made společnost – začněte podnikat okamžitě a bez papírování byl publikován 12. listopadu 2010 v 00.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...