Stavební spoření s Liškou pro zhodnocení našich úspor

Tagy:  spoření, stavební spoření, Českomoravská stavební spořitelna, Liška, ČMSS, zhodnocení

Stavební spoření s Liškou pro zhodnocení našich úspor

Stavební spoření s Liškou je jedno z mnoha stavebních spoření nabízených na našem trhu. Pojďme se na něj podívat zblízka.

Spořící produkt ČMSS

Stavební spoření s Liškou je jedním z produktů Českomoravské stavební spořitelny. Obecně ho lze považovat za velmi bezpečný finanční produkt umožňující zhodnocení úspor a optimálně i financování bydlení.

Různé tarify stavebního spoření

Spoření s Liškou dává klientům možnost volby ihned v počátku. Mohou si stanovit takový tarif pro svoje spoření, který jim bude nejlépe vyhovovat. V nabídce jsou celkem tři varianty.

Tarif Invest je spořením, které je určené především k samotnému zhodnocení prostředků. Je tedy prvotně určeno těm, kteří prozatím neplánují financovat ze stavebního spoření bydlení, pouze chtějí bezpečně uložit peníze a nechat je zhodnocovat. Samozřejmě budoucí změna rozhodnutí není problémem. Spoření v tarifu Invest může být ve dvou variantách, a to standardní a zrychlené. Minimální cílová částka je stanovena na 40.000 korun. Nárok na získání úvěru vzniká při naspoření minimálně 40 procent ze stanovené cílové částky. Vklady jsou úročeny 2 %, u případného úvěru je úrok stanoven na 4,8 % p. a.

Tarif Atraktiv je primárně určen klientům, kteří si spoření zakládají kvůli hypotéce. Minimální cílová částka je stanovena na 40.000 korun, pro získání úvěru je třeba naspořit alespoň 38 %. Vklady jsou sice úročeny pouhým procentem, zato úroky placené za získání hypotéky jsou sníženy na 3,7 % p. a. Opět zde máme na výběr standardní a rychlou variantu.

Tarif Perspektiv leží někde na cestě mezi oběma předchozími tarify. Je výhodný jak pro zhodnocování úspor, tak jako prostředek k financování bydlení. Výhodou je možnost financování bydlení s nízkým měsíčním zatížením, využívá tzv. Tophypo překlenovacího úvěru. Vklady jsou úročeny 2 %, v případě úvěru pak musíme počítat se zatížením ve výši 4,8 %. Minimální cílová částka je 150.000, pro získání úvěru je třeba mít naspořeno minimálně 35 % z cílové částky. Zde se počítá pouze s dlouhodobou variantou.

Stavební spoření s Liškou pro děti

Spořitelna nabízí výhodnější podmínky pro všechny, kteří chtějí založit spoření dítěti. Například poplatek za uzavření smlouvy může být až o 50 procent snížen. Pro děti mladší jednoho roku je dokonce v současné době smlouva zcela zdarma.

Stavební spoření je možností, jak dětem zajistit základ do budoucna, případně jim usnadnit cestu k hypotéce.

Článek Stavební spoření s Liškou pro zhodnocení našich úspor byl publikován 10. října 2010 v 00.00 v rubrice Spoření. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...