Důchodová kalkulačka

Tagy:  důchodový věk, důchody, důchod, důchodkyně, důchodové pojištění, starobní důchod kalkulačka, kdy do důchodu kalkulačka, kalkulačka důchodu

Důchodová kalkulačka

Důchodovými kalkulačkami se to na českém internetu jen hemží. Můžete si v nich vypočítat kdy půjdete do důchodu (podle stávajících zákonů, které se ale budou stejně měnit), kolik peněz budete v důchodu od státu dostávat (pokud bude stát důchody ještě platit) či kolik si budete muset uspořit, pokud si budete chtít osladit svůj život v penzi, například nějakým dobrým zákuskem.

Důchodový věk

Důchodová kalkulačka je především pro lidi, kteří už dosáhli pokročilejšího věku a pomalu se blíží „vysněnému“ důchodu. Mladší ročníky tyto výpočty brát vážně nemohou. Nevědí totiž jak dopadne očekávaná důchodová reforma, jak bude vypadat a za jak dlouho vejde v platnost. Lidé mladšího věku také nemohou vědět, jestli se jim ještě nenarodí dítě apod. Podle mého názoru si to klidně spočítat mohou, a když si pár let připočtou, přiblíží se realitě. Ta však není vůbec příznivá, nejen pro tyto mladé ročníky, ale i pro starší lidi. Některé výsledky jsou, přinejmenším pro mě, děsivé.

Pokud si ale i přesto, že nebudete spokojeni, chcete vypočítat věk, při kterém obdržíte první starobní důchod, našel jsem pro kalkulačku tohoto typu.

Muž, narozen roku 1968 se dvěmi dětmi obdrží starobní důchod v únoru roku 2031, tedy ve věku 63 let! Žena, narozená v roce 1976, jež porodila celkem čtyři potomky, půjde do důchodu v roce 2036. Tehdy jí bude už 60let!

Pokud Vás ani tyto dva příklady neodstrašily, potom si vypočítejte svůj vlastní věk odchodu do penze zde:

http://dumfinanci.cz/…uchodovy-vek

Jak velká bude má penze?

Tady už je situace složitější, kalkulaček je více a mají různé funkce.

Odešli jste do penze v roce 2007 a chcete si být jisti, že zrovna Vás stát neokrádá o penzi a posílá Vám správnou částku peněz? Ověřte si to v důchodové kalkulačce. Stačí Vám znát hrubý roční příjem za roky 1986–2007 a tuto adresu:

http://www.mesec.cz/…svuj-duchod/

Pokud chcete přesnější výsledky, zkuste další důchodovou kalkulačku. Musíte si ale pamatovat více informací o svém životě. Například svůj roční říjem v daných letech, pojištění atd. Za větší znalosti Vás však čeká odměna v podobě větší reálnosti výsledku.

http://dumfinanci.cz/…robni-duchod

A poslední důchodová kalkulačka je trošku zvláštní. Zjistíte v ní nejen kolik finančních prostředků od státu dostanete, ale i kolik budete potřebovat při Vašem stylu života. To kalkulačka určí podle toho, jak často si budete přát posedět s přáteli, obdarovat své vnoučata či kolikrát týdně si budete chtít pochutnat na rakvičce (jak příznačné) se šlehačkou…

http://fincentrum.idnes.cz/duchref.asp

Článek Důchodová kalkulačka byl publikován 18. února 2008 v 17.11 v rubrice Ostatní. Autorem článku je Martin Jurča. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...