Leasingová kalkulačka

Tagy:  leasing, leasing automobilů, finanční leasing, operativní leasing, zpětní leasing, leasing kalkulačka, leasigová kalkulačka

Leasingová kalkulačka

Leasing

Leasing už v dnešní době nefunguje jen jako splácení peněz na vaše osobní vozidlo. Leasing je totiž forma podnikání. Firmy zapůjčují svůj majetek a bere si za to peníze. Podnik, jenž si majetek půjčí na leasing, ušetří, protože nemusí tento majetek kupovat a to ho vyjde to levněji. Na tento druh podnikání se zaměřují banky a specializované firmy, jež si tím vynahrazují investování.

Druhy Leasingu

Existuje mnoho durhů rozdělení. Leasing se dělí kupříkladu podle pronajímatele. Může to být podnikatelský, spotřebitelský či komunální leasing. Podle nájemce, což je restituční, bankovní, odbytový, komerční tuzemský či nakonec i komerční zahraniční leasing.

Podle mě je ale nejdůležitější rozdělení leasingů z hlediska majetkoprávních vztahů. Tady existují tři druhy leasingu. Finanční, operativní a zpětný leasing.

Finanční leasing a kalkulačka

Finanční leasing je u nás nejpoužívanější formou. Dnes existuje v ČR již několik desítek firem, jež tento druh poskytuje. Je to vlastně obchod mezi pronajimatelem a nájemcem, díky kterému si nájemce předmět pořídí a dostane k němu i předkupní právo. Tento leasing se týka například automobilů, nemovistostí či strojů. Tento způsob je u nás nejznámější.

Leasingová Kalkulačka: http://www.finance.cz/…cni-leasing/

Operativní leasing a kalkulačka

operativního leasingu je změna v tom, že nájemce nemá předkupní právo. Jde si předmět opravdu jen vypůjčit na určitou ohraničenou dobu a tudíž o něj nemá zájem, jak tomu bývá u leasingu finančního.

Leasingová Kalkulačka: http://www.finance.cz/…vni-leasing/

Zpětný leasing

Zpětný leasing je hodně specifický druh. Je založen na zpětném odkupu věcí, které jsou již ve vlastníctví zájemce. Slouží hlavně k tomu, aby firma získala rychle finanční prostředky pro dalčí rozvoj firmy.

Leasingová kalkulačka – Leasing automobilů

Koupili jste si auto a chete si spočítat jak draze či levně Vás vyšel leasing? Nebo se na kopi automobilu teprve chystáte a zjišťujete si informace? Tak to vám jistě pomůže leasingová kalkulačka. Postačí vám znát pořizovací cenu vozidla, akontaci a počet měsíčních splátek. K tomu ještě přidáte úrok a výsledky jsou na světě.

Leasingová Kalkulačka: http://www.vypocet.cz/…lkulacka.php

Článek Leasingová kalkulačka byl publikován 29. února 2008 v 17.43 v rubrice Ostatní. Autorem článku je Martin Jurča. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...