Hypotéky

Tagy:  hypotéky, hypotéka, hypoteka, hypoteční banka, hypoteční kalkulačka, hypotecni banka, hypotecni kalkulacka, hypoteční úvěr,

Hypotéky

Kupujete si dům? Nebo si ho chcete naopak sami postavit, či zrekonstruovat? Na to bude potřeba spoustu peněz. Pokud je zrovna nemáte u sebe, nezoufejte, pomůže vám hypotéka.

Na co všechno si můžete vzít hypotéku?

Přesněji hypoteční úvěr. Nelze si ho ale vzít jen tak. Musíte splňovat určité podmínky. Základem je mít zajištění tohoto úvěru, a to zajištění zástavním právem k nemovitosti, která musí být pojištěna. Potom musíte splnit účel tohoto úvěru, tzn. Co chcete s penězi udělat. Hypotéka si můžete vzít na výstavbu či ke koupi nemovitosti. Na rekonstrukci, modernizaci či opravy nemovitosti. Dá se však použít i na dořešení dědických či spoluvlastnických práv či na vyrovnání předchozích investic do nemovitostí.

Doklady potřebné k vyřízení hypotéky

Dejme tomu, že všechny tyto věci splňujete, a tak si kráčíte do banky pro tento typ úvěru. Avšak jen tak vám hypotéku žádná banka nedá. Potřebujete jisté potvrzení či dokumenty. Za prvé si připravte žádost o hypoteční úvěr.

Druhým důležitým dokumentem je potvrzení o výši příjmu, které si vyžádáte od svého zaměstnavatele. Dá se použít také daňové přiznání s razítkem finančního úřadu, to pro případ, že jste podnikatelé a vyděláváte si sami. Pokud máte ještě nějaký „vedlejšák“ určitě ho nezatajujte, zvýši to totiž vaši bonitu (schopnost splácet úvěr).

Poté přijdou na řadu pohledávky a závazky. Banka si tak zkontroluje, jestli nemáte někde další úvěry, leasing či cokoliv jiného. Nedá přece hypotéku někomu, o kom ví, že jí je nedokáže vrátit.

Musíte si také přinést doklady o nemovitosti. Mezi něž patří například originál výpisu z katastru nemovitostí, smlouva o pojištění nemovitosti, Kupní smlouva či její návrh atd.

Pokud má úvěr nižší hodnotu než celková investice, musíte doložit, že zbylé peníze máte. Tyto prostředky mohou být z vlastních úspor, z jiné půjčky, ze stavebního spoření aj.

Pokud tohle vše splníte, banka či jiná instituce vám hypotéku poskytne a vy může směle budovat, rekonstruoat či opravovat.

Výhody hypotéky

Hypotéku můžete dostat už jen na základě návrhu ke koupi pozemku. Na hypotéku můžete dostat státní podporu.

Při uzavření životního pojištění společně s hypotékou nabízejí některé instituce snížení úroku.

Některé instituce půjčují nejen 100 procent hodnoty investice, ale v některých případech i více.

Díky hypotéce lze také ušetřit na daních. Zaplacené úroky si lze totiž odečíst od základu daně. Maximálně však do výše 300 000 Kč za rok.

Hypoteční kalkulačka

Pokud si chcete zjistit, jak velkou částku byste za hypotéku zaplatili, použijte hypoteční kalkulačku. Kalkulačka vám spočítá poplatky i úroky tak, jak je poskytujíbanky.

http://www.finance.cz/…-kalkulator/

Článek Hypotéky byl publikován 20. února 2008 v 18.30 v rubrice Půjčky. Autorem článku je Martin Jurča. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...