Banky se rozhodli: Hypotéky budou levnější

Tagy:  banky, bank, banky, hypotéky, hypotéka, hypoteční úvěr, hypoteka, hypoteky, levnější

Banky se rozhodli: Hypotéky budou levnější

Banky snižují úrokové sázky a poplatky u hypoték. Je to dáno hlavně tím, že v tomto období bankám klesají obchody. Toto zlevnění by jim je zase mohlo zvýšit.

Už před nějakým časem podnikla tento krok Česká Spořitelna. Nyní se k ní připojili i Hypoteční banka a ČSOB. Ty snížili u pětiletých hypoték úrokovou sazbu na 5,14 procenta. Česká Spořitelna úroky snížila ještě více. Sjednotila sazby na jeden, tři a pět let a to pod 5 procent, konkrténě na 4,99 procenta.

Banky však nezůstávají jen u snižování úroků. Některé totiž odpouští i polatek za zpracování úvěru, jež může narůst do hodnoty desetitisíců korun. Mezi tyto banky patří kupříkladu Hypoteční banka, jež nebude poplatek za zpracování zákazníkům účtovat od 18. Února do 18. Března. Další bankou je třeba Raiffeisenbank, jež poplatek neúčtuje od února až do konce června.

Od počátku roku banky zaznamenaly nižší zájem o hypoteční úvěry než tomu bylo loni. Meziroční tempo růstu hypoték kleslo v lednu většině bank až k 20procentům. Minulý rok se stávalo, že se obchody s hypotékami spíše znásobovali.

Snížení sazeb a zrušení poplatků by mohlo zájem o hypotéky zase vrátit do obvyklých kolejí. Nemyslete si ale, že se úvěrové sazby budou snižovat u dalších produktů, naopak, kromě hypoték se pravděpodobně sazby všude zvýší.

Článek Banky se rozhodli: Hypotéky budou levnější byl publikován 23. února 2008 v 11.53 v rubrice Novinky. Autorem článku je Martin Jurča. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...