Stavební spoření - za zajímavým úrokem s Liškou

Tagy:  stavební spoření, Českomoravská stavební spořitelna, úvěr, překlenovací úvěr, spoření

Články v sérii

  1. Stavební spoření
  2. Stavební spoření nepatří do propadliště dějin
  3. Stavební spoření - za zajímavým úrokem s Liškou
  4. Stavební spoření, levný úvěr s podporou
  5. Jak vybrat nejvýhodnější stavební spoření
Stavební spoření  - za zajímavým úrokem s Liškou

Dle aktuálních informací se prognózy týkající se stavebního spoření nenaplnily. Tento běžný produkt je totiž stále často vyhledávaný a míra zhodnocení uložených finančních prostředků je pro valnou většinu spořitelů zajímavá. Řada z nich sahá po stavebním spoření od Lišky.

Spoření s Liškou

Stavební spoření od Lišky je jedno z nejznámějších na trhu. Je produktem Českomoravské stavební spořitelny, tradici má už dlouhá léta. Českomoravská stavební spořitelna zahájila svoji činnost již v roce 1993, v pozadí stojí dvě velké společnosti ČSOB a Bausparkasse Schwäbisch Hall AG, což je největší německá stavební spořitelna. Spořitelna nabízí širokou paletu produktů jako například úvěrové či pojistné produkty, jméno si však získalo hlavně stavební spoření od Lišky.

Základní výhody produktu

Stavební spoření je jednou z nejsnazších cest ke zhodnocení volných finančních prostředků, především pak ale k financování bydlení. Parametry produktu stále zajišťují zajímavé podmínky. Nejdůležitější je skutečná míra zhodnocení prostředků, která i po změnách přesahuje 5 procent ročně, což je více než například u termínovaných vkladů či spořících účtů. Kromě samotného úročení vkladů zde totiž hraje ve prospěch spořitele také státní podpora, která je typická právě pro stavební spoření. Pro mnohé je však ještě důležitější možnost získání výhodného úvěru, ať už klasického či překlenovacího v první fázi spoření. Zde je výhodná jednak výše úroku z úvěru, zrovna tak ale fakt, že je fixovaný na dobu splácení a tím klient získává velkou jistotu. Lze ho použít jak k výstavbě, koupi či rekonstrukci bydlení, tak i v dalších krocích směřujících k zajištění bytových potřeb.

Vyberte si přesně to, co potřebujete

Stavební spoření je k dispozici hned ve třech tarifech, to proto, aby si klient mohl vybrat přesně takové parametry, které mu vyhovují. Pokud je primárním důvodem k jeho založení potřeba výhodného spoření, vyplatí se tarif Invest. Úvěr v tomto případě může být ve variantě standardní či rychlé, která předpokládá vyšší měsíční splátku úvěru. Tarif Atraktiv je pak určen těm, kteří do budoucna plánují financování bydlení prostřednictvím úvěru, opět je nabízen ve dvou variantách. Kompromisem mezi oběma tarify je pak tarif Perspektiv.

Při rozhodování lze využít mimo reprezentativních příkladů také různých online kalkulaček, které napoví o vhodnosti konkrétního tarifu stavebního spoření.

Článek Stavební spoření - za zajímavým úrokem s Liškou byl publikován 7. dubna 2011 v 00.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...