Jak začít podnikat na Slovensku?

Tagy:  podnikání, založení společnosti, Slovensko, ready-made společnosti, virtuální sídlo

Jak začít podnikat na Slovensku?

Slovensko, cíl nejen českých podnikatelů

Není tajemstvím, že některé společnosti přesouvají svá sídla či některé aktivity do zemí, které jsou podnikatelské činnosti více nakloněny. Výhodnější podmínky v některých aspektech může nabídnout i náš soused – Slovensko. Z tohoto důvodu je podnikání na Slovensku výhodné nejen pro velké korporace, ale i drobnější podnikatelé si přijdou na své.

Jednou z výhod je například již zavedené euro. Mnoho obchodních partnerů preferuje operace v této měně, často je to pro ně rozhodujícím kritériem spolupráce. Tím, že se na Slovensku platí eurem, se odstranila kurzová rizika, která dokážou velmi znepříjemnit život.

Dalším ohromným lákadlem jsou nižší daně. Slovensko se může pochlubit také třeba nezdaňováním dividend. Mnozí pak vidí jako velké plus také stabilitu místních bank.

Začátky podnikání

Pro většinu lidí nejsou začátky podnikání vůbec lehkým obdobím, obzvláště pokud se chystají podnikat v zahraničí. Spousta zjišťování, zařizování, často velká nejistota, jak všechna ta vynaložená snaha dopadne. Není tedy divu, že mnoho začínajících podnikatelů svoje úsilí ukončí ještě dříve, než by mohlo přinést první vytoužené ovoce. To je ale velká škoda, protože existuje spousta možností, jak si začátky usnadnit, alespoň v určitých ohledech.

Pomoc při zakládání s. r. o.

Založení s. r. o. je pro začátečníka ne vždy jednoduchý úkol, pro zkušeného podnikatele se však nejedná o nic složitého. Z tohoto důvodu vznikly firmy, které mají zkušenosti se zakládáním společností a které tyto zkušenosti nabízejí. Využívají svého know how a zakládají firmy na zakázku. Klient se tedy nemusí o nic starat. Důležité je také poskytovaná poradenská činnost.

Kupte si už hotovou společnost

Hitem poslední doby je prodej společností, konkrétně tzv. ready-made společností. To jsou společnosti, které jsou již založené, nemají však žádnou historii a jsou k dispozici novým majitelům. Tato služba je určena především těm, kteří chtějí celý proces založení společnost vyřídit ještě jednodušeji a rychleji. Společnost totiž může být jejich už za 24 hodin.

A co se sídlem?

Lidé, kteří chtějí podnikat na Slovensku, musí často řešit další obtížnou situaci, a to sídlo společnosti. Ne každý má možnost pronajmout si odpovídající prostory. I tento problém inspiroval jiné, kteří poskytují tzv. virtuální sídlo. Velkou výhodou je také fakt, že společnost může mít například bratislavské sídlo, aniž by musela platit astronomické nájmy prostor.

Článek Jak začít podnikat na Slovensku? byl publikován 8. května 2010 v 01.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...