Podnikání výhodněji? Zakotvěte na Slovensku

Tagy:  podnikání, založení splečnosti, Slovensko, ready-made společnosti, virtuální sídlo

Podnikání výhodněji? Zakotvěte na Slovensku

Média na nás čas od času chrlí informace o některých pro podnikatele výhodnějších zemích. Slovensko je právě jednou z nich. Říkáte, že začít podnikat v zahraničí je příliš složité? Čtěte dále.

Slovensko láká podnikatele

Slovensko, náš východní soused, je svojí politikou nakloněno investorům i drobným podnikatelům. Především daňový systém a již přijaté euro má své výrazné výhody. Není tedy divu, že mnoho společností zakotvuje právě na Slovensku.

Jak ale začít?

Slovensko je nám naštěstí velmi blízké, jak jazykem, tak kulturou. Získání potřebných informací pro začátek tedy není tak složité. Zakládání společností je podobné jako v České republice, není tedy třeba se obávat výrazných odlišností. Založení s. r. o. právě tam to všechno tedy přímo nahrává.

Pomoc při založení s. r. o.

Stejně jako v České republice, i na Slovensku je nejčastějším typem obchodní společnosti společnost s ručením omezeným. Její založení je složitější než započetí činnosti coby osoba samostatně výdělečně činná. Informačních zdrojů pro budoucí zakladatele je však dostatek.

Ne každému však vyhovuje probírat se stránkami plnými informací a zjišťovat veškeré postupy a náležitosti nutné k založení společnosti. V tomto okamžiku se mohou budoucí podnikatelé obrátit na specializované firmy, které nabízejí své zkušenosti a znalosti prostředí a se založením firmy pomohou. Klient má možnost si vybrat, jaké všechny úkony za něj společnost provede, od vyřízení některých dokumentů až po kompletní založení společnosti takzvaně „na klíč“.

Ready-made společnosti

Pokud se někomu přeci jen nechce ani tímto způsobem společnost založit nebo pokud ji potřebuje opravdu rychle, může sáhnout ještě po další možnosti – obrátit se na firmy věnující se prodeji společností. Těmto prodávaným společnostem se říká ready-made společnosti, jsou to společnosti, které jsou už založené a čekají na svého nového majitele. Společnosti nemají žádnou historii. Zájemce o takovou společnost nemusí obvykle čekat déle než několik hodin.

Máte problém se sídlem?

Pro každého, kdo má na Slovensku problém se sídlem společnosti, existuje také řešení. Jím je pronájem tzv. virtuálního sídla. Tímto společnost získá atraktivní, například bratislavské sídlo i přesto, že má provozy v podstatně méně zajímavém kraji.

Virtuální sídlo může být také řešením pro české podnikatele, protože výrazně usnadňuje začátky podnikání na Slovensku.

Článek Podnikání výhodněji? Zakotvěte na Slovensku byl publikován 7. května 2010 v 01.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...