Jak na rychlé založení společnosti?

Tagy:  s.r.o., společnost s ručením omezením, vrácení daní, poskytnutí sídla

Jak na rychlé založení společnosti?

Jak si založit s.r.o?

Pokud se rozhodneme založit firmu, je dobré si položit otázku, jaký typ společnosti chceme provozovat. Pro účel podnikání existuje mnoho typů společností, z nichž nejrozšířenější je společnost s ručením omezeným (s.r.o.). Podmínky pro založení takovéto společnosti jsou následující: základní kapitál ve výši alespoň 200 000 Kč, jeden až padesát společníků, z nichž každý musí vložit do společnosti alespoň 20 000 Kč. Když jsou tyto podmínky splněny, může s.r.o. vzniknout. To se provádí podpisem společenské smlouvy před zraky notáře a následným zapsáním do obchodního rejstříku. Společnost s ručením omezeným odpovídá za své závazky celým svým majetkem, společníci pak do výše svých vkladů. Nejvyšším orgánem je valná hromada, statutární orgán je tvořen jednateli.

Ready-made

S.r.o. lze založit buď výše uvedeným postupem a nebo tak, že si ji prostě koupíte. Tomuto se říká nákup ready-made společnosti, kdy jsou společnosti zakládány a následně prodávány přes třetí firmu. Výhodou je odpadnutí starostí se zakládáním společnosti a navíc tyto ready-made firmy již mají splacen základní kapitál. Další důležitou věcí je sídlo společnosti.

Registrační sídlo

Trendem poslední doby je mít registrační sídlo na lukrativní adrese. Pozor, teď mluvíme o firmách, které nepotřebují vlastní kancelářské prostory. Zde je rovněž mnoho poskytovatelů sídel na lukrativních adresách, a to nejen v Česku, ale i v zahraničí. Na Slovensku ale pozor, vzhledem k novele zákona o zdravotním pojištění je podnikatel nově povinen odvádět odvody z dividend ve výši 10 %. Díky tomu mnoho firem používá jako vlastníky zahraniční firmy.

Vrácení daní

V zahraničí pak nezapomeňte na možnost vrácení daní – pokud zaplatíte na daních více, je stát, ve kterém pracujete, povinen Vám vrátit přeplatek na dani. To platí samozřejmě v případě, že daňová sazba je vyšší v zahraničí než v České republice.

Článek Jak na rychlé založení společnosti? byl publikován 12. prosince 2011 v 10.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Barbora Keprdová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...