České banky – co zajímavého nám nabízejí?

Tagy:  banka, účet, karta, cash back, pojištění, výběr z bankomatu

České banky – co zajímavého nám nabízejí?

Prakticky nikdo se bez služeb bank neobejde. Alespoň běžný účet se již stal standardem. Banky ale nabízejí další služby. Některé z nich jsou pouhým zpestřením, jiné však mohou skutečně přinést něco navíc.

Něco pro cestovatele

Banky už moc dobře vědí, že mají mezi klienty celou řadu vášnivých cestovatelů. Nejen jim pak nabízejí paletu služeb, které mohou cestování zpříjemnit.

Už poměrně běžné je cestovní pojištění. To získáváme buď automaticky, v rámci balíčku služeb či na základě jeho dodatečného sjednání. Někdy máme možnost volit mezi více typy pojištění s různou výší spoluúčasti či maximálními limity plnění. Specifikaci produktu bychom měli jistě důkladně pročíst, protože pak máme možnost vybrat si typ nám na míru.

Cestovatelé také potřebují čas od času vybírat hotovost v zahraničí. Pro ně jsou jako stvořené účty s omezeným či neomezeným počtem výběrů v zahraničních bankomatech zdarma. Stejně tak některé účty mají výhodnější poplatky při převodech na nebo ze zahraničního účtu.

„Lepší“ platební karty

S rozvojem plateb prostřednictvím komunikačních technologií se rozrůstá také řada produktů, které toto placení podporují. Vyvářejí se partnerství mezi bankami a dalšími společnostmi a vznikají tak karty s dalšími službami a výhodami. Výsledkem jsou karty, které nám zajistí slevy nebo dárky u partnerů nebo které „střádají“ jisté procento z každého našeho nákupu. Tyto karty jsou také často vydávány jako kreditní.

Vyberte si, jak bude vaše karta vypadat

Některé banky dávají možnost vytvořit si vlastní design karty. Je tedy pak na fantasii každého, jak tuto příležitost využije. Obvykle dává banka jistá omezení, co se týče typů takto vydávaných karet. Příjemné ale je, že si takovou kartu můžete navrhnout a nechat vyrobit přímo prostřednictvím internetové aplikace a pak si ji pouze vyzvednout na pobočce.

Cash back

Služba Cash back patří mezi méně známé služby. Jedná se o možnost vybrat peníze v hotovosti u obchodníků. Při našem nákupu si tedy můžeme rovnou nechat vydat i nějakou hotovost bez nutnosti hledat bankomat. Tuto službu nabízejí obchodníci označení speciálním logem.

Pokud chceme této služby využít, je třeba splnit určité podmínky – mít účet u banky, která tuto službu nabízí, dále zaplatit za nákup minimálně 300 korun. Můžeme si nechat vyplatit maximálně 1500 korun, minimální limit je stanoven na 1 korunu. Skutečnost, že lze vybírat i „drobné“ může být pro mnoho klientů zajímavá. Také poplatky za tuto službu jsou často příjemné, obvykle jsou nižší než při výběru z bankomatu.

Článek České banky – co zajímavého nám nabízejí? byl publikován 11. února 2010 v 23.00 v rubrice Ostatní. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...