Fio, ryze česká banka dobývá trh

Tagy:  banka, Fio, běžný účet, spořící účet, poplatky, platby, karty

Fio, ryze česká banka dobývá trh

Vstup nových bank na náš trh není nikterak neobvyklé. Méně častý je však vstup ryze české banky disponující takovými zkušenostmi jako právě Fio.

Skupina Fio

Skupina Fio rozhodně není na finančním trhu neznámým hráčem. Již od roku 1993 totiž finanční skupina Fio funguje a získává zkušenosti v různých oborech činnosti. Začínala obchodováním cennými papíry na vlastní účet, rozšířena byla třeba o družstevní záložnu, internetové obchodování cennými papíry či o další služby, které zpříjemňují jejím klientům operace. Někdo zná tuto skupinu a její produkty pouze pod pojmem RM-SYSTÉM.

Nyní skupina získala bankovní licenci a započíná tak pro ni i její klienty nová éra.

Fio s bankovní licencí

Skupina Fio získala bankovní licenci a dále může fungovat jako Fio banka, a.s. Dříve již služby bankovního typu nabízela, a to prostřednictvím Fio burzovní společnost a Fio družstevní záložna. V první fázi dochází k přechodu Fio burzovní společnosti v banku, v druhé vlně by měl proběhnout i přerod družstevní záložny.

Překvapivě hustá síť poboček

Aniž bychom to tušili, možná právě v našem městě tuto banku najdeme. Má totiž již 55 poboček na území České republiky a chystá další rozšiřování.

Nové vyhlídky

Fio již poskytovalo produkty bankovního typu, nyní však získává nový prostor pro rozvoj. Cílem je nabízení kvalitních služeb za velmi nízké či nulové poplatky, v této oblasti tedy bude Fio pokračovat v již zvolené cestě. Ve svém portfoliu bude nabízet jak bankovní, tak investiční produkty.

Jednou z otázek, ve které má skupina jasno, je pokračování v dosud zaběhnutém systému. Pro své klienty chce co nejméně změn, samozřejmostí je zachování výhod.

Jeden z produktů: běžný účet bez poplatků

Pokud si prohlédneme nabízené produkty, jistě nás zaujme běžný účet, který je inzerován jako „účet bez poplatků“. Tento účet má skutečně spoustu položek s nulovým zpoplatněním, mezi ně patří vedení účtu, platební karta Maestro, ale třeba i příchozí a odchozí platby. Klienti, kteří se nespokojí s kartou Maestro, mohou vybírat z mnoha typů karet od různých společností.

Fio započalo revoluci v mezinárodních platbách prováděných v rámci eurozóny i do dalších zemí. Eurový poplatek za příchozí, dvě eura za odchozí platbu, takové jsou poplatky Fia.

Spořící produkty

Fio nabízí také spořící produkty, mnohé zaujme spořící účet, pro někoho budou zajímavé třeba tzv. Prémiové vklady se zhodnocením 3,2 % ročně realizované na tři roky.

Článek Fio, ryze česká banka dobývá trh byl publikován 26. července 2010 v 01.00 v rubrice Ostatní. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...