RM-SYSTÉM, na burzu jen krok

Tagy:  burza, cenné papíry, investice, investování, fio, rm-systém, akcie

RM-SYSTÉM, na burzu jen krok

RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů, a. s. je, jak již název napovídá, burzou cenných papírů umožňující obchodování s cennými papíry významných subjektů. Výhodou této burzy je, že obchodování s cennými papíry zpřístupňuje širší veřejnosti.

RM-SYSTÉM patří do finanční skupiny Fio, ryze české společnosti působící na finančním trhu.

Obchodované cenné papíry

Na trhu RM-SYSTÉMu se obchoduje s celou řadou významných titulů. Mezi významné akcie patří například ČEZ, Komerční banka či Zentiva. Je zde také řada ryze zahraničních titulů, jmenovat můžeme třeba Microsoft Corporation či Nokia Corporation.

Mimo akcií je zde ještě možnost obchodovat s investičními certifikáty a dluhopisy.

Jak lze obchodovat?

Rozhodneme-li se pro obchodování prostřednictvím RM-SYSTÉMU, máme na výběr z několika možností.

Pro mnohé bude nejjednodušším a nejpříjemnějším způsobem využití internetové aplikace, díky níž lze nepřetržitě sledovat situaci a během několika sekund realizovat obchody. Tato webová aplikace se nazývá e-Broker / EasyWobchod. E-Broker nabízí svým uživatelům celou řadu funkcí, od přístupu na burzu přes různé analýzy či zpravodajství. Pro někoho bude zajímavá také možnost obchodování na úvěr.

Potěšující je také fakt, že řada pokynů je při využití tohoto systému zdarma. Vedení účtu je zdarma, rovněž zadávání několika typů pokynů není zpoplatněno.

Využívání tohoto systému je bezpečné, účinně je jištěn šifrováním. E-Broker může využívat fyzická i právnická osoba.

Další možností, jak obchodovat, je využití poboček či telefonních operátorů. Tyto služby poskytují obchodníci s přístupem na trh. Využití těchto služeb je zpravidla méně výhodné než nakupování prostřednictvím webové aplikace. Obchodníci mohou však nabízet další nadstandardní služby, například poradenství či správu portfolia.

Několik výhod RM-SYSTÉMU

Tato burza nabízí běžných občanům řadu výhod. Asi tou největší je její otevřenost, jelikož na ní může vstoupit prakticky každý bez omezení. Také z pohledu finanční náročnosti je přístupnější. Prostor pro obchodování zde mají i drobní investoři.

Obchodující mají možnost za české koruny nakupovat zahraniční tituly.

Další nespornou výhodou je propracovanost systému včetně inteligentních pokynů.

Zajímavá je také doba obchodování, trvá od 9,00 do 17,00, velkou výhodou je také okamžité vypořádání. To znamená, že operace se provádějí zcela okamžitě.

Článek RM-SYSTÉM, na burzu jen krok byl publikován 8. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Investice. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...