Výběrem zdravotní pojišťovny můžete ušetřit

Tagy:  zdravotní pojištění, pojišťovna, odvody, příspěvky, slevy

Výběrem zdravotní pojišťovny můžete ušetřit

Platit zdravotní pojištění je povinností každého z nás, i když v případě dětí, studentů a nezaměstnaných tuto povinnost na nějaký čas přebírá stát. Fakticky se tomu ale nevyhneme. Volbu pak ale máme, co se týče konkrétní zdravotní pojišťovny, zvolit si můžeme tu pro nás nejvýhodnější. Tohoto faktu si jsou pojišťovny vědomy a snaží se udržet a získat klientovu přízeň.

Je na výběr

Platit musíme, jak už bylo řečeno, ovšem můžeme si vybrat, které z celkem 9 zdravotních pojišťoven. Většina z nás se tím asi příliš nezaobírá, možná ale stojí za to čas od času se podívat na jejich nabídky. Zejména klientům se specifickými potřebami by se to mohlo vyplatit.

Čím se pojišťovny odlišují?

Základním posláním zdravotní pojišťovny je hradit za pojištěnce lékařskou péči a s ní spojené léky. Nad rámec zdravotní péče se pojišťovny věnují i různým akcím prevence. Mezi ni lze počítat například příspěvky na sportovní aktivity, vybavení či odvykací a odtučňovací kůry.

Některé z výhod či příspěvků jsou podmíněny, například zdravotním stavem či věkem. Vždy je proto důležité pročíst veškeré dostupné informace.

Obezřetnosti není nikdy dost

Zdravotní pojišťovny bojují o klienty. Medializované skandály spojené s přehlašováním pojištěnců jsou výstrahou pro všechny. S takovou příhodou může být spojeno mnoho komplikací, zejména proto, že některé pojišťovny mají pouze hrstku smluvních lékařů. U všech ostatních zařízení si pak pacient musí veškerou péči hradit sám.

Všeobecná zdravotní

Všeobecná zdravotní pojišťovna je asi nejrozšířenější českou pojišťovnou. Pro rok 2010 pro své klienty připravila několik výhod. Mezi ně patří například příspěvek na dětský ozdravný pobyt u moře, příspěvky na bezlepkovou dietu a očkování či slevy u partnerů.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Tato pojišťovna nepatří mezi ty nejznámější. Nabízí ale řadu výhod svým klientů, počínaje slevami u vybraných partnerských prodejců, před preventivní programy po příspěvky na léčebné pobyty pro děti u moře.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra

Jedna z nejčastěji volených českých zdravotních pojišťoven. Svým pojištěncům nabízí obdobné služby jako konkurenti. Slev u partnerů je pěkná řádka, seznam zahrnuje i drobné smluvní partnery v jednotlivých městech. Pro děti nabízí rovněž ozdravné pobyty, a to přímořské nebo vysokohorské.

Vojenská zdravotní pojišťovna

I tato pojišťovna má v nabídce celou řadu programů prevence, dále tzv. Monitor zdraví i slevy.

Média

Média je novým hráčem na trhu. Klientům nabízí podobné služby jako ostatní pojišťovny, navíc třeba příspěvky na různé typy očkování.

Článek Výběrem zdravotní pojišťovny můžete ušetřit byl publikován 21. května 2010 v 22.00 v rubrice Pojištění. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...