Generali povinné ručení

Tagy:  pojištění, pojišťovna, povinné ručení, Generali, zákonné pojištění

Generali povinné ručení

Každý majitel vozidla vystavuje sebe i své okolí jistému nebezpečí. Potýká se s rizikem, že řízením vozidla způsobí škodu. Zákon na tato rizika myslí a ukládá všem osobám, které tyto škody mohou způsobit, povinnost uzavřít si povinné ručení. Bez tohoto typu pojištění není možné vozidlo provozovat.

Varianty povinného ručení

Klient si u Generali pojišťovny může vybrat jeden ze čtyř typů povinného ručení. Jedná se vždy o verzi pro město a pro venkov v kategorii ZÁKLAD KOMPET. Každá ze čtyř variant má svá specifika.

Verze ZÁKLAD jsou brány jako základní, KOMPLET je pak základním pojištěním doplněným o další služby. Základní verze odpovídají zákonu. Pojistný limit je stanoven ve výši 35 milionů korun. Dobrou zprávou pro všechny jsou pak bezplatné asistenční služby v České republice i Evropě. Naproti tomu verze nadstavbová zvyšuje limit plnění na dvojnásobek, tedy na 70 milionů korun. Asistenční služby jsou poskytovány v nadstandardní podobě, opět zdarma. Příjemné je také pojištění proti střetu s divokou zvěří, které je součástí balíčku.

Verze MĚSTO je určená pro osoby s trvalým pobytem v obci s počtem obyvatel přesahujícím 30 000.

Některé výhody pojištění

Pojišťovna nabízí řadu výhod pro své klienty. Již standardní je zvýhodnění v případě beznehodovosti, a to i pro právnické osoby. Na další pojištěné vozidlo je poskytována sleva. Zvýhodněny jsou pak i určité kubatury. Klienti si mohou vybrat frekvenci placení, volit mohou mezi čtvrtletním a pololetním placením pojistného.

Klienti mají možnost sjednání dalších produktů za zvýhodněných podmínek. Toho je využíváno nejčastěji v souvislosti s havarijním pojištěním. Ve prospěch havarijního pojištění lze také převádět získané bonusy.

Generali pojišťovna myslí na držitele průkazu ZTP a nabízí jim 20% slevu.

Konkrétní výši pojištění právě pro váš případ si můžete spočítat prostřednictvím webové kalkulačky.

Kdo může povinné ručení sjednávat?

Povinné ručení si může sjednat kdokoliv, kdo by mohl škodu způsobit či být za ni zodpovědný. Touto osobou může být vlastník vozidla, což je asi nejčastější, dále provozovatel či držitel, popřípadě řidič vozidla. Jisté je, že vozidlo musí být pojištěno jednou z těchto osob, aby mohlo být využíváno.

Článek Generali povinné ručení byl publikován 9. dubna 2010 v 00.00 v rubrice Pojištění. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...