Povinné ručení

Tagy:  povinné ručení, povinne ruceni, povinne ručení, povinné ručení 2008, povinné ručení srovnání, povinné ručení porovnání, povinné ručení sazby 2008

Povinné ručení
Povinné ručení - porovnání | Nejvýhodnější povinné ručení | iPojištění.cz

Že jste zrovna získali řidičský průkaz? A jako dárek jste si koupili nové auto? Je to skvělé, ale nemyslete si, že už můžete jen tak vyrazit do silničního provozu. Nejprve si musíte sjednat povinné ručení, neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Vyžaduje to zákon.

Zákon a pořádek

Povinné ručení musí mít tedy každý majitel auta, motorky, autobusu či jiného motorového vozidla. Pokud majitel vozidla tento požadavek nesplní, hrozí mu pokuta až 20 000,– Kč. Pokud by majitel s takovým autem způsobil škodu na majetku či dokonce na zdraví, musel by vše uhradit z vlastních prostředků.

Co pokryje povinné ručení?

Povinné ručení" pokrývá škody, jež způsobíte třetí osobě či osobám při provozu motorového vozidla. Povinné ručení se vztahuje i na zahraničí, ale jen pokud máte takzvanou zelenou kartu. Pokud byste chtěli krýt i škody, které vzniknou vašim zaviněním na vašem autě, pak vám povinné ručení nestačí. K tomuto úkonu si potřebujete pořídit havarijní pojištění.

Jaké škody pojišťovny kryjí?

Zákon stanovuje pro pojišťovny minimální limit. Ten činí pro škodu na majetku 18 milionů Kč, a pro škodu na zdraví dokonce 35 milionů korun. Pojišťovny, také díky konkurenčnímu boji, nabízejí i vyšší limity.

Výhody

Zákazník pro pojišťovnu znamená peníze, a ta si ho díky této skutečnosti chce udržet a udělat z něj stálého zákazníky. Proto Vám při zařizování povinného ručení zaměstnanec pobočky nabídne i jiné produkty. Například havarijní či úrazové pojištění. Navíc, aby Vás získali, Vám nabídnou slevy na tyto služby. Například Vám prominou některé polatky.

Kolik zaplatím za povinné ručení?

Pokud si nejste jisti, kolik Vás bude povinné ručení stát, stačí se kouknout na internet. Ale abyste nemuseli zbytečně ztrácet čas hledáním, ukážeme Vám kalkulačku povinného ručení sami.

Na této kalkulačce si vypočítáte cenu pojištění na svůj automobil, ale i na traktor či tahač. Stačí znát parametry svého dopravního prostředku. Například objem motoru, výkon v kW či rok výroby. Poté už se můžete směle rozhodovat, u které pojišťovny si necháte zřídit povinné ručení.

Článek Povinné ručení byl publikován 23. února 2008 v 21.00 v rubrice Pojištění. Autorem článku je Martin Jurča. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...