AXA Bank spořící účet, jeden z nejnovějších produktů na trhu

Tagy:  AXA, banky, spoření, spořící účet, spořící produkt, úročení

AXA Bank spořící účet, jeden z nejnovějších produktů  na trhu

AXA Bank je dalším ústavem, který přichází na český trh se spořícím účtem. Podívejme se na něj blíže.

AXA Bank, nová banka na českém trhu

Skupinu AXA známe již několik let díky jejich pojišťovacím produktům. Tento rok však na český trh vstoupila i AXA Bank, další člen této nadnárodní skupiny. AXA Bank Europe zřídila pobočku AXA Bank Česká republika, aby mohla rozšířit nabídku svým produktů poskytujících českým zákazníkům. Samotná AXA Bank má více než stoletou historii, celá AXA Group pak patří mezi největší hráče na světovém trhu v oblasti správy aktiv.

Jako** internetová banka** může AXA Bank nabídnout konkurenceschop­nější ceny, jelikož nevynakládá zbytečné prostředky na provoz kamenných poboček.

Spořící účet od AXA Bank

Prozatím jediným produktem, který AXA Bank svým českým zákazníkům nabízí, je spořící účet. Cílem banky je nabídnou jednoduchý produkt bez zbytečných poplatků, přesně takový, který splní zákazníkovy požadavky.

Parametry spořícího účtu

Asi nejdůležitější informací pro potenciální klienty je výše úročení zůstatků na spořícím účtu. Základní sazba je ve výši 2 % ročně. Banka však na konci roku vyplácí další 0,5 % jako věrnostní bonus, pokud průměrný roční zůstatek na účtu přesahuje 40.000 korun. Tento způsob úročení je platný poloviny října 2010. Od 15. října 2010 bude zaveden nový systém úročení. Základní sazba 2 % bude aplikována u zůstatků ve výši nepřesahující jeden milion korun. Vše, co bude přesahovat onen milion korun, bude úročeno sazbou 0,5 % ročně.

Doplňkové produkty

Jako doplňkový produkt si můžeme zvolit Pojištění pro případ smrti následkem úrazu. Toto pojištění lze uzavřít pouze při existenci spořícího účtu, ne samostatně.

Založení účtu

Založení účtu je velmi jednoduché. Založit ho může plnoletá osoba s českým občanstvím nebo cizinec s platným povolením k pobytu. Při založení není požadován žádný minimální vklad. V případě, že klient do šesti měsíců od založení na účet žádné prostředky nevloží, účet je automaticky rušen.

Zakládá se obvykle přes internet, lze ho však zřídit i na pobočkách. Požadované dokumenty se v obou případech liší, přesné informace jsou k dispozici na webových stránkách.

Výhody produktu

Výhody:

  • Snadné a rychlé založení spořícího účtu
  • Zřizuje se samostatně, bez nutnosti zřizování běžného účtu zároveň
  • Bezplatné zřízení a vedení, příchozí platby i několik odchozích plateb
  • Internetové bankovnictví

Článek AXA Bank spořící účet, jeden z nejnovějších produktů na trhu byl publikován 18. září 2010 v 00.00 v rubrice Spoření. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...