Honzova hypotéka, nová cesta k hypotéce

Tagy:  hypotéka, Honzova hypotéka, hypoteční úvěr, finanční produkty, poradci, banka, půjčka, peníze

Honzova hypotéka, nová cesta k hypotéce

Trh s hypotékami a finančními produkty obecně není příliš přehledný. Kdykoli něco potřebujete, musíte se prokousávat téměř doslova tunami informací, často matoucích či nic neříkajících. Cesta k hypotéce ale může být podstatně méně trnitá a může přinést sladší ovoce. Nevěříte? Podívejte se na Honzovu hypotéku.

Projekt honzovahypoteka.cz je reakcí na současnou situaci na trhu hypoték. Banky postupnì zpřísňují podmínky poskytování úvěrù a pro klienty je tak stále obtížněìjší zorientovat se v nabídkách produktù a služeb. 

Web s novou myšlenkou

Existují spousty webů, které se věnují finančním produktům či přímo samotným hypotékám. Obvykle ale pouze nějakým způsobem shromažďují informace či prodávají určité, zcela konkrétní produkty. Přínos tedy nemusí být příliš valný.

Nový web však staví na úplně jiné myšlence – funguje jako trh. Svým uživatelům tak nabízí konkrétnější, tedy zajímavější a přínosnější informace. Může jim zprostředkovat i přímo kontakt na někoho, kdo s hypotékou pomůže. A to všechno nezávazně, z pohodlí domova.

Jak to funguje?

Web funguje jako běžný trh s hypotékami, ovšem výrazně pohodlněji – zájemci o hypotéky nemusí chodit po jednotlivých finančních ústavech a zjišťovat potřebné informace. Jednoduše zadají svoji poptávku do systému a o zbytek se nemusejí starat.

Poptávka se zadává skutečně anonymně. Je třeba vyplnit veškeré potřebné údaje, které specifikují potřeby zájemce o hypotéku. Sem patří tedy účel, výše, finanční možnosti zájemce, možnosti ručení a další běžné údaje.

Tyto poptávky mohou být směrovány bankám či poradcům, lze volit i z konkrétních poradců na základě zkušeností ostatních uživatelů. Od nich dostává zájemce nabídky s konkrétními údaji o možnosti poskytnutí hypotéky s danými parametry. Poté může porovnávat jednotlivé možnosti, zvolit si tu nejideálnější a přímo se spojit s poradcem či bankou.

Nabídky

Na druhé straně stojí také finanční ústavy a poradci, kteří nabízejí své produkty. Uživatelé se tak mají šanci dozvědět například o akcích v oblasti tohoto segmentu. Poznají specifika produktů jednotlivých bank či nabídky konkrétních poradců.

Statistiky

Zajímavými údaji na stránkách jsou statistiky. Říkají například, v jakém celkovém objemu byly podány poptávky či nabídky, ukazuje počet aktivních bank či poradců, také třeba srovnání průměrných sazeb u hypoték získaných na běžném trhu a na webu.

Ptejte se

Každý návštěvník má mimo to možnost zeptat se na jakoukoli otázku, která s touto problematikou souvisí. Užitečný je také archiv těchto dotazů, mnoha uživatelům poskytne zajímavé informace či podněty.


honzovahypoteka.cz – první nezávislé hypoteční tržiště v ČR. Zadáte anonymní poptávku na on line tržišti hypoték. Porovnáte si nabídky „na míru“ od bank a poradcù. Vyberete tu nejvýhodnější.
 

Článek Honzova hypotéka, nová cesta k hypotéce byl publikován 5. dubna 2010 v 19.00 v rubrice Půjčky. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...