Americká hypotéka

Tagy:  americká hypotéka, americka hypoteka nebankovni, americka hypoteka kb, americka hypoteka kalkulacka

Americká hypotéka

Americká hypotéka je úvěr fyzické osobě, která má stálý příjem ze závislé činnosti či podnikání. Umožňuje financovat cokoliv, na co si vzpomenete. Oproti běžným spořícím účtům má nižší úrokové sazby.

Podmínky získání?

Tak jako většina jiných úvěrů je určena pro občany starší 18-ti let s trvalým pobytem v ČR. Velkou výhodou americké hypotéky je „skrytý“ účel – nikdo se Vás totiž nebude ptát, na co peníze potřebujete.

Výše hypotéky?

Americká hypotéka je poskytována v různé výši – záleží na konkrétní bance. Většina má ale minimum 200 000 Kč. Banka GE Money Bank nabízí tuto hypotéku do 1.500.000 Kč. Hypoteční banka dokonce až do výše 5.000.000 Kč. Samozřejmě jsou zde různá omezení výše hypotéky – banky nabízí financování až do výše 70 % zástavní hodnoty nemovitosti. Další limitací je schopnost klienta splácet tuto hypotéku.

Čerpání a splácení hypotéky?

Čerpání je jednorázové, peníze Vám převedou na Váš bankovní účet, který uvedete ve smlouvě.

Dobu splácení si můžete zvolit – většinou na 3–20 let. Podmínka je pouze jediná, splatit musíte dřív, než Vám bude 65, popřípadě 70 let ( záleží na bance ).

Zajištění hypotéky?

Zajištění hypotéky je vždy formou zástavního práva ke zkolaudované nemovitosti. Nemovitost musí být pojištěna, nesmí být v zástavním právu třetí osoby.

Shrnutí, přednosti hypotéky?

  • u žadatele o americkou hypotéku není potřeba sjednání životního pojištění
  • výhodná úroková sazba oproti spotřebitelským úvěrům
  • poplatek za zpracování úvěru musí být uhrazen pouze v případě je-li úvěr schválen
  • nemovitost s americkou hypotékou lze kdykoliv během doby splatnosti prodat
  • snadná dostupnost financí k vašim potřebám bez nutnosti spořit

Co se týče zde uvedených informací, jsou pouze informativní a autor se snažil o obecný souhrn nabídek bank na trhu. Nemusí být tedy přesné a vždy záleží na konkrétní bance a její aktuální nabídce.

Článek Americká hypotéka byl publikován 13. září 2008 v 19.07 v rubrice Půjčky. Autorem článku je Radim Šácha. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...