Vyplatí se ještě stále studentské účty?

Tagy:  studentský účet, poplatky, bankovní účet, transakce, banka

Vyplatí se ještě stále studentské účty?

Studentské účty byly jednu po několik let doslova „v kurzu“. Jak by ne. Studenti mají své priority a omezený rozpočet, je tedy jasné, že zrovna bankovní poplatky nejsou místem, kde by byli ochotni vynaložit více, než je nezbytně nutné. Studentské účty byly ale po dlouhou dobu jedinou možností, jak získat účet „zdarma“.

Studentské účty = žádné poplatky

Studentský účet vždy lákal na nízké či nulové poplatky. Často student získal k účtu celý balíček služeb či dalších výhod. Nezískal tedy pouze účet samotný, ale například také několik karet pro různé použití, internetové bankovnictví, zvýhodněné výběry z bankomatů či možnost jít „do mínusu“.

To vše a často ještě něco navíc měl student zcela zdarma či za minimální poplatky v řádu korun či několika desetikorun. Podmínkou bylo obvykle potvrzení o studiu dodávané bance v různých intervalech.

Studentské účty vypadají i dnes prakticky stejně. Studenti šetří na poplatcích a banky jim nabízejí další služby, například v podobě úvěrů na cestování či studium.

Vyrovná se něco studentským účtům?

Tato otázka jistě napadne každého. Je nějaká alternativa, jsou tyto účty skutečně tak výhodné a nezbytné?

V posledních měsících se objevují silné alternativy k běžným studentským účtům. Jsou to účty, které si může zřídit jakákoliv osoba, jejich zřízení není nijak podmíněno. Nabízejí však obdobné služby a výhody. Vedení účtu zdarma, nízké či nulové transakční poplatky, výběry z bankomatu za několik korun. To je jen několik výhod, které nabízejí. Třešničkou na dortu pak může být třeba výběr z bankomatu v zahraničí zcela zdarma.

Pochopitelně u žádného účtu nenalezneme zdarma všechny typy služeb. Je tedy nutné procházet nabídky a vybírat sobě na míru. Někdy musíme ustoupit a udělat kompromis mezi požadovaným a nabízeným. Máme ale možnost založit si účtů více a tím si zajistit všechny potřebné služby.

Jak tedy vybírat?

Pokud se chystáte zřídit si nový účet, nehledě na to, zda studujete, nebo ne, stojí za to zvážit, co skutečně potřebujete a od svého nového účtu očekáváte. Při výběru vám to může výrazně pomoci a předejdete tak možnému rozčarování v budoucnu.

Určitě je třeba zvážit, jaké transakce budou nejčastější a řešit s nimi spojené poplatky. Dobré je také vybírat dle typu karty, kterou budete potřebovat.

Článek Vyplatí se ještě stále studentské účty? byl publikován 6. února 2010 v 00.00 v rubrice Ostatní. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...