Jak vydělat peníze: existuje zaručený recept?

Tagy:  peníze, zaměstnání, podnikání, svobodné povolání, mlm, multi level marketing

Jak vydělat peníze: existuje zaručený recept?

Velmi jednoduchá otázka, komplikovaná a nejistá odpověď. Ano, existují tisícovky způsobů, jak vydělat peníze. Žádný z nich však není zaručený. Zkusme zhodnotit několik možností, které k penězům mohou vést.

Klasické zaměstnání

Zaměstnání je pro většinu obyvatel naší domoviny cestou, možná cestou jedinou, k penězům. Svým způsobem obchodují, obchodují ale s vlastním časem a energií. Chodí do zaměstnání, zaměstnavatel jim za to vyplácí odměnu.

Být v zaměstnaneckém poměru má výhody i nevýhody. Největší výhodou je, že zaměstnanec nemá takové starosti s chodem a správným fungováním podniku. To však může být i nevýhodou, jelikož má omezené možnosti v oblasti rozvoje podniku, seberealizaci a možnosti postupu. Právě možnost postupu je zde omezená, možnost platového růstu rovněž.

Zaměstnání je jistě pro řadu lidí správnou volbou, mnoho z nás by se ale mělo poohlédnout po jiných možnostech.

Podnikání

V dnešním prostředí může začít podnikat prakticky kdokoliv. Omezen je teoreticky pouze vlastními schopnostmi, kapitálem a odvahou. Na většinu činností lze získat jednoduše živnostenský list. Jeho získání je v některých případech omezeno vyžadovaných vzděláním a praxí.

Alfou omegou úspěšného podnikání je práce s trhem. Podnikatel musí poznávat trh a na základě toho vytvořit vlastní podnikatelský plán. Měl by se naučit využívat příležitostí, sledovat trendy a být flexibilní. Musí efektivně ctít pravidlo „Náš zákazník, náš pán“.

Podnikatel nesmí zapomenout na legislativní rámec, který prochází častými změnami.

Svobodné povolání

Zejména mezi umělci je populární tzv. svobodné povolání. To se řadí mezi podnikání na základě jiného než živnostenského zákona. K výkonu této činnosti tedy není třeba vlastnit živnostenské oprávnění. Překvapivě mezi tato povolání patří i například lékaři.

Multi level marketing

Multi level marketing, síťový marketing nebo jednoduše MLM se v dnešní době objevuje stále častěji. Jedná se v podstatě o síť prodejců či spotřebitelů. Všichni mají jeden cíl – spotřebovávat a propagovat určité produkty s cílem zvýšení obratů a tedy i zisků.

MLM je pravděpodobně americkým konceptem, který v posledních letech kopíruje celá řada společností. Často bohužel s tím původním mají pramálo společného. To pochopitelně MLM škodí stejně jako neprofesionální členové týmu.

MLM marketing je jistě jednou z cest k penězům, za jistých předpokladů. Tím prvním je výběr společnosti, která má skutečně kvalitní produkty a propracovaný systém. Dále je třeba chtít stát se profesionálem a mít jistou výdrž. Do MLM se může zapojit každý, neexistují omezení věku či vzdělání.

Článek Jak vydělat peníze: existuje zaručený recept? byl publikován 30. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Ostatní. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...