Do čeho se vyplatí investovat v 21. století?

Do čeho se vyplatí investovat v 21. století?

Když investovat, tak do čeho? To je otázka, která mnohé od investování ve skutečnosti odradí. Není vlastně ani divu, příležitostí k investování je v dnešní době opravdu hodně. Vlastně až moc. Teď už je navíc dostupné každému, nejen vybraným jedincům, než jak tomu bývalo kdysi.

To je jednadvacáté století, které bychom klidně mohli označit i jako století investičních příležitostí. Stačí jen nějakou tu příležitost chytit a nepustit se jí.

Mnohdy vám stačí jen počítač a internet

Sami jistě vidíte, že kdo se skutečně snaží, ten se prosadí, a to nejen v investování. V dnešní době máme všechno tak snadné! Abyste vydělávali, nemusíte si prakticky vysvléct ani pyžamo. Zjednodušeně řečeno – jediné, co potřebujete k investování online je počítač s připojením na internet.

Internet nám přístup k ledasčemu usnadnil, i k rozličným způsobům investování. Právě kvůli množství zajímavých investičních možností si třeba lidé paradoxně řeknou: „Nevím, do čeho investovat. Tak to raději nebudu investovat do ničeho“. Není to mu tak? Kdo z vás někdy přemýšlel o tom, že investuje svoje peníze, a nakonec z toho sešlo?

Je to velká škoda, protože peníze, které jen tak leží na účtu, nebo pod polštářem, se znehodnocují. A když je zrovna teď nepotřebujete, proč je nenechat pracovat?

Investovat se dá i v malém

Pokud se bavíme o zhodnocování peněz, nemáme tím na mysli žádné obrovské sumy. Investovat se dají s úspěchem i malé částky, výnos bude sice také menší, ale na začátek je start s nízkým vkladem naprosto ideálním, a především pak zodpovědným přístupem.

Na malých částkách nejlépe pochopíte, jak to ve světě investic chodí a také si zjistíte, jaké aktivum vám nejvíce vyhovuje.

Třeba najdete zalíbení v komoditách, jako je například zlato, anebo pokud jste otevřeni novým věcem, můžete vyzkoušet digitální zlato – bitcoin, který nabízí velice zajímavé zhodnocení. Je lepší zlato, nebo bitcoin? Tato otázka zajímá spoustu lidí a na srovnání těchto dvou velikánů se můžete podívat v tomto zajímavém článku – Zlato vs. Bitcoin.

Zlato vždycky bylo sázkou na jistotu

Pokud chcete jistotu a velký adrenalin vám je cizí, investicí do zlata chybu pravděpodobně neuděláte. Zlato je zkrátka sázkou na jistotu. Navíc v případě nákupu či pozdějšího prodeje neplatíte žádné daně.

Cena zlata se samozřejmě každou chvíli mění, stoupá a pak zase padá, ostatně tak, jako je tomu u všech ostatních komodit. Z dlouhodobého hlediska však stále narůstá. Za jednu troyskou unci (31,3 g) byste tak dnes dostali víc jak 35 tisíc korun. Jen pro srovnání – ke konci roku 1995 byste za jednu troyskou unci získali pouhých 10 297 korun.

Na zlatu je skvělé to, že se dá do něj investovat také v malých částkách. Zlato můžete nakupovat klidně každý měsíc například za 1500 Kč. Jakmile si naskládáte například 100 gramů, je vaše investice o poznání zajímavější. Více o tom, co ovlivňuje cenu zlata a jak do zlata investovat si můžete přečíst zde.

Co získám a co ztratím?

Pokud jste tedy odhodláni, že do investice půjdete, je nutné zvážit veškerá pro a proti konkrétního aktiva. To tedy znamená, že se musíte ponořit do samostudia, abyste se ujistili, že jste se rozhodli skutečně správně. Mít patřičné vědomosti je k nezaplacení a může vám to ušetřit spoustu peněz. Samozřejmě, že můžete navštívit finančního poradce, který vám s výhodnou investicí poradí, ale vždy je lepší mít svou vlastní představu a názor. Vždy je důležité uvědomovat si rizika, která jsou s investováním spojená! Ať se rozhodnete investovat do čehokoliv, vždy je tu riziko.

Nezapomínejte investovat do sebe

Na tomto místě se nám hezky otevírá další úžasná příležitost k investici. Pamatujte si, že nejvýhodnější investice na světě, je jedině investice do sebe samého.

Pokud vás tedy zajímá investování, nebojte se navštěvovat semináře, které vás posunou dál, kupovat tematické knížky a studovat z kvalitních internetových zdrojů, které mnohdy bývají, na rozdíl od dvou předchozích, zdarma. Mezi kvalitní zdroje, kde můžete studovat patří například Wikipedia.cz, Peníze.cz, nebo finanční magazín Finex.cz. Nezapomínejte také číst diskuze pod články, rozšíříte si tak obzor. Ať už se budete vzdělávat z jakéhokoliv zdroje, vždy si pečlivě nastudované informace prověřte. Na internetu se dá nalézt cokoliv, a ne vždy to musí být pravda.

Přejeme hodně úspěchu ve vašich investicích!

Článek Do čeho se vyplatí investovat v 21. století? byl publikován 20. září 2019 v 21.00 v rubrice Investice. Autorem článku je Redakce. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...