Práce z domova – pozor na podvody!

Tagy:  práce, práce z domova, zaměstnání, výdělek, přivýdělek, prodej

Práce z domova  – pozor na podvody!

Potřebujete přivýdělek nebo kompletní příjem a uvažujete o práci z domova? Tento způsob vydělávání peněz může být zajímavý, ovšem pouze v případě, že dobře pohledáte. Zdaleka zde totiž neplatí, že co nabídka to práce.

Vyberte si z katalogu

Mnoho inzerátů nabízí rozličné manuální a další práce za zajímavý peníz, stačí si jen vybrat z katalogu. Vše je samozřejmě zaručené a odzkoušené, začít pracovat můžete již za 5 dní. Jediné, co pro získání práce musíte udělat, je poslat jistý obnos jisté osobě, která vám obratem zašle kompletní katalog se všemi potřebnými informacemi.

Pokud narazíte na tento typ inzerátu, můžete si být prakticky jisti, že se jedná o podvod. Jediné, co vám bude nabídnuto, je stejný typ „práce“ – nalákat na inzeráty další důvěřivé osoby, které vám pošlou peníze na „katalog“.

Prodeje

Mnoho nabídek „práce z domova“ sice není podvodem, ale většině lidí jejich situaci neřeší. Často se jedná o různé prodeje, ať už hrnců či různých jiných produktů. Ve své podstatě se totiž nejedná o práci, rozhodně to není cestou k okamžitému získání příjmu, o stabilním příjmu také nelze hovořit. Naopak veškeré náklady, jako náklady na cestu, telefony, schůzky v kavárnách či vzorky si každý hradí sám, musí tedy nejdřív peníze sám vydat.

Problém u prodejů může nastat v okamžiku, kdy se podepsala smlouva, která buď tlačí ke splnění stanovených norem nebo zavazuje k osobnímu odběru. S tím se můžeme setkat třeba u společností zaměřených na finanční trh, kde někdy smlouva zavazuje ke sjednání životního pojištění a jeho placení po určitou minimální dobu. Na nesplnění těchto závazků jsou pak vázány sankce, a to i v řádech desetitisíců.

Zázračné internetové projekty

Jako houby po dešti na internetu vznikají různé „projekty expandujících společností“, které slibují závratnou kariéru a astronomické výdělky. I tudy však většinou cesta nevede. Znakem nesolidnosti bývá absence informací i osobní komunikace, používání prázdných slov slibujících zářnou budoucnost. „Práce“, která je zde nabízena, obvykle spočívá ve shánění duší pro různé reklamní či jiné systémy.

Práce z domova – jak ano?

Práce z domova však není pojem nesmyslný. Prvním krokem k této práci je však něco umět. Lidé výborně ovládající počítač tak mohou najít uplatnění v oblasti IT, šikovné šičky, pekařky mohou rovněž pracovat z domova. Faktem však zůstává, že lepší, než se spoléhat na najití „chlebodárce“, je zkusit pracovat sám na sebe a v oboru, který je nejbližší.

Článek Práce z domova – pozor na podvody! byl publikován 17. února 2011 v 00.00 v rubrice Zaměstnání. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...