Kapitálové životní pojištění

Tagy:  pojištění, pojistní, životní pojistka, úraz, pojistné plnění, pojišťovna, spoření

Kapitálové životní pojištění

Chcete myslet na své blízké a zajistit je pro případ nešťastné události? A zároveň se připravovat na léta, kdy se vám budou hodit nějaké úspory? Přečtěte si něco o kapitálovém životním pojištění.

Životní pojištění a kapitálové životní pojištění

Oba pojmy si jsou velmi blízké. Kapitálové životní pojištění má však jedno významné slůvko navíc. Toto slovo zajišťuje, že budeme současně i spořit, tyto prostředky pak bude zároveň pojišťovna či banka zhodnocovat. Během doby trvání pojištění je rodina zabezpečena pro případ nešťastných událostí. Po uplynutí této doby jsou uvolněny nastřádané finance.

Možnosti sjednání kapitálového životního pojištění

Kapitálové životní pojištění má mnoho variant. Sjednat ho lze jak pro případ smrti, tak i pro případ trvalých následků, závažných onemocnění, hospitalizace nebo třeba pro případ invalidního důchodu. Každý druh kapitálového životního pojištění má vlastní podmínky a parametry.

Částka, kterou nám po uplynutí lhůty vyplatí, může být převedena jednorázově či ve formě pravidelných výplat ve stanovené výši. Některé pojišťovny nabízejí různé prémie, bonusy, zproštění od placení za jistých podmínek, dále celou řadu různých připojištění.

Jak se pojistné platí?

Placení pojistného probíhá zpravidla měsíčně, čtvrtletně, pololetně či jednou ročně.

Kdo životní kapitálové pojištění nabízí?

Tento typ životního pojištění nalezneme ve výrobkovém portfoliu mnoha společností. Jsou jimi například Kooperativa, Česká pojišťovna, ING, Allianz či Česká spořitelna.

Každá ze společností má vlastní podmínky a často specifické parametry produktů. Základní charakteristiky, včetně pojistných podmínek jsou k nalezení na webových stránkách jednotlivých pojišťoven či bank. Vzhledem k tomu, že se pojištění uzavírá na delší dobu, vyplatí se minimálně na deset let, je vždy důležité důkladně projednat veškeré podmínky s příslušným pojistitelem.

Výhody a nevýhody produktu

Výhody:

  • jisté zhodnocení - tento typ pojištění garantuje minimální míru zhodnocení vložených finančních prostředků
  • garantované zajištění - v případě nešťastné události garantuje stanovenou výši vyplacených prostředků
  • produkt lze modifikovat prostřednictvím dalších připojištění
  • daňově zvýhodnění

Nevýhody:

  • v průběhu nelze výrazně upravovat parametry
  • produkt není vhodný pro každého
  • nelze zasahovat do způsobu práce s vloženým kapitálem

Článek Kapitálové životní pojištění byl publikován 10. září 2010 v 00.00 v rubrice Ostatní. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...