Běžné účty bez poplatků

Tagy:  účet, poplatky, banka, běžný účet, vedení účtu, bankovní poplatky

Běžné účty bez poplatků

Známe to z televizních reklam i vlastních zkušeností. Platíme bankám na poplatcích často nemalé sumy, platíme zcela nelogicky za to, že bance poskytneme naše peníze a ona s nimi hospodaří. Tato situace už možná brzo skončí. Nebo alespoň pro vás. Už je totiž možnost výběru.

Zpoplatnit se dá cokoliv

Po dlouhou dobu banky zpoplatňovaly cokoliv. Šlo to. Tyto poplatky totiž účtovaly všechny banky, takže klient neměl šanci uniknout. Bylo by to jak se říká „z bláta do louže“.

První revoluční vlaštovky

Před několika lety nabídla první banka účet bez poplatků za jeho vedení. Podmiňovala to však dodržováním jistých ukazatelů. Stále ale tyto účty nebyly dostupné běžným lidem, jelikož nesplňovaly podmínky obratů či zůstatků.

Přeci jen si daly říct

Postupem času si ale banky přeci jen daly říct. Pomohly jim v rozhodování i zákony, které nově regulují poplatky, které banky smějí vybírat. Banky samozřejmě nestáhly poplatky kompletně. Některé typy poplatků musely zrušit plošně, jindy se zaměřily na produkty a upravily je. Vznikly zde ale i produkty nové, o kterých se skutečně dá říct, že se jedná o bankovní účty bez poplatků.

Vybírejte pečlivě

Lákavých nabídek odvolávajících se na nulové poplatky přibývá, bohužel ne všechny jsou seriózní. Nezbývá tedy nic jiného než pročítat a pečlivě vybírat. V prvé řadě bychom se měli zaměřit na běžné transakce, které budeme nejčastěji provádět. Je důležité na žádnou z nich nezapomenout, jinak se nám může stát, že na té „zapomenuté“ transakci nakonec zaplatíme totéž, co bychom platili normálně.

Rozhodně se vyplatí podívat se i na další transakce či služby, aby nám pak přeci jen něco nechybělo. Až poté můžeme jít do banky a detailně se doptat.

Při výběru nám mohou výrazně pomoci různá srovnání dostupná na internetu, jedno z nich můžeme naleznout i na stránkách finance.cz.

Co může provoz účtu zlevnit?

Výhodněji zpravidla vychází, pokud s účtem manipulujeme pomocí internetové aplikace. Internetové bankovnictví bylo dříve zpoplatňováno jako nadstandard, dnes je však tím, co výrazně ušetří peníze bance i klientům. Často se tedy můžeme setkat s nulovým poplatkem v případě zadání transakcí prostřednictvím internetbankingu.

Na co se vyplatí podívat

Na trhu se objevila řada zajímavých produktů. Určitě se zajímavou nabídkou přichází mBank, Banco Popolare či Raiffeisenbank.

Článek Běžné účty bez poplatků byl publikován 9. února 2010 v 23.00 v rubrice Ostatní. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...