Půjčky s poplatky jsou často podvody

Tagy:  rychlá půjčka, půjčky, nebankovní půjčka, půjčky online, nejlevnější půjčka

Půjčky s poplatky jsou často podvody

Půjčky jsou zcela běžně využívaným produktem finančního trhu. Jejich sjednávání však bohužel není tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo.

Když potřebujeme půjčku…

V dnešním světě téměř každý někdy potřebuje vzít si půjčku. Ti, kterých se to týká skutečně výjimečně, mají obvykle situaci nejsnazší. Vzhledem k dobré schopnosti splácet dostávají půjčku od velkých bankovních domů. Většinu potenciálních klientů však tito poskytovatelé půjček vidí jako do jisté míry problémové dlužníky. Většinou tedy přichází na řadu i žádání o půjčku nebankovní .

Podvodní poskytovatelé půjček

Nabídkami půjčky či jejího zprostředkování se to všude jenom hemží. Mimo klasických míst, jako je televize nebo internet, jsou těchto nabídek plné třeba i regionální noviny či oblepené autobusové zastávky. Často jsou přislibovány půjčky bez náhledu do registru, bez ručení či vysoké půjčky s nízkým úrokem. Bohužel čím dál častěji se pak zájemci setkávají s případy podvodů a ve výsledku tak o peníze přicházejí.

Ne vždy je snadné podvodného poskytovatele poznat. První známkou něčeho nekalého je požadování poplatků či jakýchkoliv jiných plateb ještě před vyřízením půjčky. Mnoho subjektů totiž vybere poplatek, který pak nazve jako odměna za pokus o zprostředkování půjčky. Výsledek je pokaždé stejný – poplatek vybrán, samozřejmě je nevratný, a půjčka sjednána není. Další častou praktikou je podmínění zprostředkování půjčky uzavřením pojištění. Klient se tak musí zavázat k mnoha letům splácení, aby mohl o půjčku vůbec žádat.

Jak poznat důvěryhodného poskytovatele?

V případě, že potřebujeme půjčku, musíme pečlivě vybírat, s kým smlouvu o půjčce podepíšeme. V prvé řadě je dobré zjistit si ohlasy na poskytovatele, prověřit si jeho historii. Důvěryhodné jsou takové společnosti, které mají minulost a dobrou pověst. Dobrým znamením je také silná podpora zahraničního či nadnárodního subjektu. Dále by po nás neměl chtít žádné poplatky ani splátky v předstihu, důležité je také mít přesně stanovené podmínky již od začátku.

Společností se silným zázemím je na českém trhu hned několik, mnoho z nich poskytuje i půjčky online. Jednou z nich je například Credium, které nabízí průhledné produkty a především pozitivní ohlasy svých klientů. Jejich nebankovní půjčka může být poskytnuta až do výše 250 tisíc a její vyřízení včetně zaslání peněz je otázkou hodin. Tzv. Nejlevnější půjčka, jak je produkt příhodně nazván, je tedy vskutku rychlou půjčkou od prověřeného poskytovatele.

Článek Půjčky s poplatky jsou často podvody byl publikován 22. prosince 2010 v 00.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...