Studentské účty

Tagy:  studentské účty, bankovní studentské účty, srovnání studentských účtů

Studentské účty

Studentské účty se v poslední době těší velké oblíbenosti, neboť jsou jedním z nejvýhodnějších produktů na současném trhu. Banky strategicky nabízejí mladým lidem velice výhodné podmínky, aby jim pak po dokončení studia předložili nabídku na změnu účtu – ze studentského na běžný osobní – samozřejmě s již novými, daleko vyššími poplatky. Takto se děje po dosažení věku 26 let nebo právě po dokončení studia, kdy banky většinou vyžadují po dosáhnutí tohoto věku, každý rok potvrzovat, že ještě studujete. Díky konkurenčnímu boji bank tak máte k dispozici vedení účtu, kreditní kartu Visa nebo Maestro, internetové bankovnictví a mnoho dalšího zdarma, nebo s minimálním poplatkem – záleží na aktuálních nabídkách bank.

Běžnou součástí studentské účtu jsou i služby přímého bankovnictví – a to Internetbankin­gu,GSMbankingu či phonebankingu. Internetbanking je služba, kdy po přihlášení na webových stránkách Vaší banky zadáváte platební příkazy. GSMbanking – prostřednictvím mobilního telefonu můžete provádět vybrané bankovní operace s účtem. Phonebanking je služba obdobná, ovládáte Vaše finance prostřednictvím telefonu, většinou pevné linky. Všechny tyto služby jsou přístupné 24 hodin denně, můžete tedy zadat jakýkoliv transfer či příkaz z domova a nejste přitom omezeni časem, kdy příkaz zadáváte.

Další zajímavou „službou“ je určitě i možnost využít kontorentního úvěru. Nabídka je různorodá, banky většinou nabízejí v rozsahu 5 000 – 20 000 korun, v některých případech i částky vyšší, často však musí přijít schválení úvěru a doložení pravidelného měsíčního příjmu, což není u studentů samozřejmostí.

Zajímavé je určitě i téma slevových karet. Banky nabízejí slevové karty typu Euro 26 či ISIC, případně na ně přispívají ročními příspěvky. Například Česká Spořitelna nabízí 200 korun ročně jako příspěvek na kartu ISIC. Komerční banka a Poštovní spořitelna zase zvolili kartu Euro 26 a nabízí ji svým mladým klientům zcela zdarma.

A tím nabídka bank nekončí. Každou chvíli přicházejí s novými lákadly, jako jsou například 3 výběry z bankomatu zdarma během jednoho měsíce, různé soutěže o hodnotné ceny apod.

Článek Studentské účty byl publikován 16. srpna 2008 v 16.49 v rubrice Ostatní. Autorem článku je Radim Šácha. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...