Studentské půjčky – kdo je nabízí a za jakých podmínek?

Tagy:  půjčky, studentské půjčky, financování studia, KB, Gaudeamus, UniCredit Bank, debet

Studentské půjčky – kdo je nabízí a za jakých podmínek?

Studentské půjčky v určité formě poskytují snad všechny bankovní domy. Záleží jen na nás, zda nám bude stačit půjčka s dobou splatnosti několik týdnů, nebo zda potřebujeme začít splácet až za několik let. V prvním případě nám bude stačit běžný účet s možností debetu nebo kreditní karta, v druhém případě již budeme muset sáhnout po skutečné půjčce.

Ručení u studentských půjček

Většina bank požaduje u studentských půjček ručení třetí osobou. V případě, že má student vlastní pravidelný příjem, může od tohoto požadavku banka ustoupit.

UniCredit Bank

UniCredit Bank je jedna z bank, které poskytují studentské půjčky. Pod tímto názvem najdeme produkt, který je určen mladým ve věku 18 až 30 let. Jedná se o půjčku s jasným účelem, a tím je financování studia, ať už studia na jazykové či na vyšší odborné nebo vysoké škole.

Poskytnuté finance jsou jednorázově převedeny na účet klienta. Splatnost úvěru lze sjednat až na dobu deseti let. Minimální částka je stanovena na 50 tisíc, maximální na trojnásobek. Co se týče poplatků, platí se 600 korun ročně za správu úvěru, úrok činí minimálně 8,93 % ročně.

KB a úvěr Gaudeamus

Jeden z nejznámějších studentských úvěrů nabízí Komerční banka. Úvěr může být účelový i neúčelový, poskytnutíýna částku ve výši 20 až 600 tisíc korun. I zde je maximální doba splatnosti 10 let. U studentů VŠ a VOŠ je možné odložení splátek, ovšem pouze u úvěrů do výše 150 tisíc.

I zde se neplatí poplatky za sjednání úvěru. Čerpat úvěr lze jednorázově nebo postupně. I zde se platí 600 korun ročně za správu úvěru. Minimální výše úroku činí 6,69 %.

KB a kreditní karta pro studenty

Komerční banka nabízí ještě jednu možnost studentům – kreditní kartu. Jedná se o platební kartu VISA electron, díky které může student čerpat prostředky až do výše 20 tisíc. Je zde stanoveno období o délce 45 dní, v rámci kterého je půjčka bezúročná.

Další produkty

Řada dalších bank nabízí zejména možnost využití debetu u běžného účtu. Tuto možnost najdeme například u ČSOB či Poštovní spořitelny.

Cena studentských půjček

V případě, že student využije možnosti odložení splácení, vyjdou studentské půjčky draze. Suma, kterou bude splácet, se může vyšplhat až třeba na 175 procent částky půjčené. Je proto třeba důkladně rozmyslet potřebnost půjčky a potom také její podmínky. Dobrá je možnost například mimořádného splacení půjčky před dobou splatnosti.

Článek Studentské půjčky – kdo je nabízí a za jakých podmínek? byl publikován 27. března 2011 v 00.00 v rubrice Půjčky. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...