Podnikatel roku - soutěž pro úspěšné

Tagy:  podnikání, podnikatel roku, podnikatel

Podnikatel roku - soutěž pro úspěšné

Soutěž Podnikatel roku k nám přišla z USA. Díky kritériím společným pro všechny země účastnící se této soutěže, lze výsledky porovnávat i v mezinárodním měřítku. Její cíl je hlavně osvětový: ukázat mladým podnikatelům, že úspěchu lze dosáhnout. U nás v České republice byly na konci února vyhlášeny výsledky osmého ročníku.

Podnikatelem za rok 2007 se stal Tomáš Březina, zakladatel a jediný vlastník společnosti BEST, a.s. Začínal jako stavař a podnikání s betonovou dlažbou byl logickým a úspěšným krokem v jeho kariéře. Z malé firmy dokázal vybudovat akciovou společnost, která má poloviční podíl na trhu v dané oblasti. Kromě toho se ale věnuje i rozvoji samotného oboru – založil Český svaz betonářů, po nějaký čas vedl také Asociaci výrobců pro venkovní architekturu.

Udělen byl také titul Začínající podnikatel roku, který získal Tomáš Rychtar ze společnosti ROLOFOL s.r.o., jediného výrobce fixační fólie v ČR a SR. Držitelem ocenění Technologický podnikatel roku se stal Josef Suska ze společnosti HOKAMI CZ s.r.o., která se zabývá výrobou jednovrstvých i vícevrstvých desek plošných spojů. Letos byl již podruhé udělen titul Sociálně prospěšný podnikatel roku – stal se jím Jozef Baláž z občanského sdružení Liga, které zapojuje postižené či jinak sociálně vyloučené lidi do pracovního procesu na přirozeném a otevřeném pracovním trhu.

Nominovaní soutěžící vždy projdou osobními pohovory, jejichž výsledky jsou řddány nezávislé porotě. Vedle finančních výsledků se hodnotí se podnikatelský duch uchazečů, inovační snahy, čestnost a poctivost, přístup k zaměstnancům i klientům, strategičnost a pozice na celostátních případně globálních trzích. Ostatně porota své rozhodnutí zdůvodnila následovně: „Soutěž není jen o číslech, která by se dala sečíst v excelovské tabulce, ale hlavně o zajímavých a úspěšných lidských příbězích, a ten Tomáše Březiny tato kritéria splňuje bezezbytku. Je příkladem jasné vize a kontinuální podnikatelské dráhy. Jeho podnikání posouvá vpřed nejen vlastní firmu, ale celý obor. Působí ve vysoce konkurenčním prostředí a přitom i v něm dosahuje nadprůměrný zisk.“

Kdo bude letos úspěšným podnikatelem roku, se dozvíme zase za rok.

Zdroj: www.podnikatelroku.cz

Článek Podnikatel roku - soutěž pro úspěšné byl publikován 20. května 2008 v 13.38 v rubrice Novinky. Autorem článku je Michaela Smutná. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...