Víte, v jakých situacích vám pomůže majetkové pojištění?

Víte, v jakých situacích vám pomůže majetkové pojištění?

Spousta rodin, párů i single osob, žije v rodinném domě nebo v bytě bez toho aniž by měli uzavřené majetkové pojištění. Důvodem je většinou to, že neví, v jakých situacích je možné jej použít, a že se do těchto situací hravě a kdykoli může dostat každý z nás. Pojďme si k pojištění majetku, ale také k pojištění odpovědnosti za škodu říct víc.

Vědomí zabezpečení domácnosti i domu vám pomůže ke klidné mysli

Zpravidla si uvědomuje různá nebezpečí tehdy, když si byt nebo rodinný dům koupíme. Co kdyby přišla vichřice a vzala nám střechu? Anebo by krupobití bylo tak silné, že by rozbilo okna? Co když přijde zloděj a vezme vám spoustu cenností? Ať už žijete v nemovitosti déle, nebo čerstvě, je dobré vědět, že vám majetkové pojištění a pojištění odpovědnosti za škodu přispějí k vašemu klidnému životu každý den v roce. Jedná se o nejlepší řešení, jak správně zajistit majetek před nenadálými situacemi.

Zajištění se vztahuje třeba na živly, zloděje, pojištění majetku může zahrnovat pojištění nemovitosti i pojištění domácnosti, tedy vybavení a cenností, které v domě či v bytě máte.

Kdy můžete pojištění uplatnit?

Pojištění majetku vám bude „krýt záda“ při mnoha situacích. Poslouží:

  • Jako ochrana nemovitosti před požárem, povodní či bouří,
  • když sousedovi nebo vám vyteče voda z pračky,
  • když si zabouchnete dveře nebo ztratíte klíče,
  • když nechtěně shodíte zboží v obchodě a poškodíte ho,
  • když omylem zraníte někoho při sportu,
  • a v mnoha dalších situacích.

Sjednejte si pojištění majetku jednoduše online

Nemusíte nikde chodit, protože je možné pojistit si majetek online kdykoli a kdekoli se vám to hodí. Bezpečný domov PLUS je navržen tak, aby ochránil klienta před rizikem podpojištění a složitého oceňování majetku. Stačí uvést obytnou plochu v m2 a typ bydlení, a posléze zda chcete pojistit dům jako takový, nebo i domácnost. Možností je i připojištění povodně a záplavy a limit spoluúčasti.

Více informací najdete na svpojistovna.cz/po­jisteni-majetku.

Článek Víte, v jakých situacích vám pomůže majetkové pojištění? byl publikován 28. října 2023 v 20.30 v rubrice Pojištění. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...