Era červené konto od Poštovní spořitelny

Tagy:  spoření, spořící účet, Poštovní spořitelna, Era, Era spořící účet

Era červené konto od Poštovní spořitelny

Běžných, spořících i kombinovaných účtů je na našem trhu mnoho. Jedním z nejnovějších produktů je Era červené konto od Poštovní spořitelny.

Poštovní spořitelna a její spořící produkty

Poštovní spořitelna nabízí běžným občanům několik různých spořících produktů. Výrazné jsou především produkty z řady Era, mezi něž patří Era první konto, Era termínovaný vklad a především pak Era červené konto.

Komu je Era červené konto určeno?

Era červené konto jako spořící produkt je určeno všem, kteří chtějí své finanční prostředky zhodnocovat pomocí některého ze spořících produktů. Vložené peněžní prostředky nejsou žádným způsobem blokovány, majitel s nimi tedy může libovolně nakládat. Klient také neplatí žádné poplatky spojené s běžnými operacemi či vedením a správou účtu.

Základní parametry konta

Era červené konto je vedeno vždy výhradně na majitele, nelze určit žádné osoby do pozice disponentů. Účet lze vést pouze v české měně. Klient má přístup do služeb elektronického bankovnictví, což mu slouží k ovládání svého konta.

Era červené konto umožňuje pouze zadávání platebních příkazů, a to ať jednotlivých či trvalých. Neumožňuje platby inkasem či SIPO.

Veškeré prostředky uložené na Era červeném kontu jsou dle zákona pojištěny.

Zpoplatnění služeb

Zřízení Era červeného účtu je bez poplatku. Většina služeb související se správou a vedením účtu i prováděním operací je rovněž zdarma. Klient tedy neplatí za vedení účtu či zaúčtování odchozích či příchozích plateb. Zpoplatněny jsou pak až další úkony, jako je například blokace karty při její ztrátě či krádeži nebo avízo k vyrovnání debetu.

Úročení vkladů

Vklady jsou úročeny denně. Připisování úroků pak probíhá v měsíčních intervalech. Základní úrok je stanoven na 0,1 % ročně. Při uložení prostředků přesahujících hodnotu 50.000 klient získává pro svůj vklad nadprůměrný úrok ve výši 1,9 %ročně.

Kompatibilita s dalšími produkty

Prostředky uložené na tomto spořícím kontě lze jednoduše převádět na další účty nacházející se v aplikaci internetového bankovnictví klienta. Jinak lze finance převádět až na dva předdefinované účty, přičemž se nemusí jednat o účty vedené u Poštovní spořitelny.

Pro klienty využívající služeb PaySec se nabízí možnost nabíjet své PaySec konto i z tohoto účtu.

Založení Era konta

Konto lze založit na pobočkách či prostřednictvím webových stránek. Proces sestává pouze z vyplnění žádosti, potřeba je k tomu samozřejmě občanský průkaz, cizinci předkládají společně s tím buď povolení k pobytu nebo dva doklady totožnosti.

Článek Era červené konto od Poštovní spořitelny byl publikován 4. prosince 2010 v 00.00 v rubrice Spoření. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...