Moje banka - průvodce přímým bankovnictvím od KB

Tagy:  KB, Komerční banka, internetové bankovnictví, Přímé bankovnictví, Moje banka

Moje banka - průvodce přímým bankovnictvím od KB

Internetové bankovnictví se již stalo standardem a žádná banka se bez kvalitní aplikace internetové bankovnictví neobejde. Komerční banka nabízí svým klientům propracovanou webovou aplikaci již mnoho let. Pojďme se na ni podívat trochu z blízka.

Co v aplikaci Moje banka najdeme?

Aplikace Moje banka poskytuje uživateli kompletní informace vztahující se k jeho účtu či účtům. Nalezneme zde jejich přehled, zůstatky, transakční historii, také ale třeba nastavení jednotlivých účtů.

Mnozí ocení, že zde naleznou i další produkty, které banka nabízí, a to třeba investiční produkty či sekci úvěrových obchodů. Jsou tak k dispozici kompletní informace na jednom místě. Máme tak možnost nejen mít čerstvé a přesné informace, také můžeme realizovat různé transakce. Je to tedy pohodlná cesta, jak nakládat s vlastními financemi.

Zcela nezbytnou položkou jsou pak výpisy z účtu. Zde máme možnost nastavit si různě dlouhé období, za které výpis požadujeme. Také jsou zde k dispozici elektronické výpisy, které nahrazují ty klasické tištěné.

Realizace transakcí

Prostřednictvím aplikace Moje banka můžeme snadno zadávat požadované transakce. Tato cesta je mnohem pohodlnější a také levnější než v případě klasického papírového příkazu. Mimo běžných bankovních převodů můžeme využít třeba trvalých či dávkových příkazů, najdeme zde i inkasa.

Komunikace s bankou

Aplikace Přímého bankovnictví nám také přináší zprávy nejrůznějšího charakteru. Dozvíme se například důležité informace o plánovaných údržbách systému, o změnách v systému zabezpečení, také ale třeba o nových produktech. Máme také jako klienti možnost sjednávání schůzek s naším bankovním poradcem prostřednictvím této aplikace.

Zabezpečení aplikace

Internetová aplikace Přímého bankovnictví je zabezpečena hned několikrát. V první fázi se jedná o použití dříve vygenerovaného elektronického certifikátu, který můžeme mít buď tzv. v souboru, tedy na pevném disku či přenosném médiu, nebo ho můžeme mít nahraný na čipové kartě. Pokud máme certifikát na pevném disku, musíme s tím počítat v případě, že bychom chtěli do aplikace vstupovat i z jiného počítače. Mimo certifikátu po nás aplikace vyžaduje ještě heslo.

Další zabezpečení spočívá zejména v autorizaci transakcí prostřednictvím autorizačních kódů zasílaných na mobilní telefon majitele účtu. Dodatečné prvky zabezpečení se v čase vyvíjejí.

Článek Moje banka - průvodce přímým bankovnictvím od KB byl publikován 14. září 2010 v 00.00 v rubrice Ostatní. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...