Hospodářské komory pomáhají podnikatelům

Tagy:  Hospodářská komora, HKČR, OHK, podnikání, konsultace, projekty, semináře, podnikatel

Hospodářské komory pomáhají podnikatelům

Do podnikání se může pustit každý. Klíčové jsou pak informace, které začínající podnikatel získává a shromažďuje. Právě v získávání informací mu může dobře posloužit některá z hospodářských ko­mor.

Hospodářská komora České republiky

Hospodářská komora České republiky je hlavní subjektem zastupujícím podnikatelskou veřejnost v naší zemi. Chrání a prosazuje zájmy svých členů, podnikatelů. Hospodářská komora, i když ne každý si to uvědomuje, je sdružením podnikajících subjektů, tedy fyzických i právnických osob. Komora samotná, tedy její pracovníci a představitelé, stojí v čele tohoto sdružení, aktivně pomáhají ostatním členům a zajišťují chod tohoto sdružení.

Centrální pozici zaujímá Hospodářská komora České republiky sídlící v Praze. V každém okrese se pak nacházejí okresní komory fungující na regionální úrovni, které mají podstatně blíže ke svým členům a mohou jim efektivněji poskytovat potřebné služby.

Hospodářská komora České republiky byla zřízena zákonem č. 301/1992 Sb., o Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky. Jako subjekt má svá specifika.

Služby hospodářských komor

Každá okresní hospodářská komora má svoji vlastní nabídku služeb. Obecně lze ale mezi služby hospodářských komor zařadit konsultační činnosti v oblasti podnikání, vydávání dokumentů pro mezinárodní obchod, pořádání seminářů a dalších odborně zaměřených akcí. Komory často realizují projekty podporované evropskými fondy, díky tomu tak pomáhají rozvíjet nejrůznější oblasti, od školství přes zaměstnanost až rozvoj mezinárodního podnikatelského prostředí.

Členství v hospodářské komoře

Hospodářské komory nabízejí služby široké veřejnosti. Jejich škála však nemusí být tak široká, jako škála služeb pro členy. Členové jsou také zvýhodňováni před nečleny, mají například nižší vstupné na semináře, mají možnost se účastnit bezplatných konsultací či zcela unikátních akcí.

Členové komory získávají také další výhody. Mají možnost zvýšit svoji důvěryhodnost díky členství samotnému, což může být v některých zemích považováno za prestižní záležitost. Mohou také snadněji navazovat obchodní kontakty, a to nejen na území České republiky.

Článek Hospodářské komory pomáhají podnikatelům byl publikován 27. března 2010 v 17.00 v rubrice Ostatní. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...