Navštivte EURES, pomůže vám s prací v zahraničí

Tagy:  EURES, úřad práce, zaměstnání, nezaměstnanost, práce, mzda, práce v zahraničí, pracovní nabídky, pracovní místa

Navštivte EURES, pomůže vám s prací v zahraničí

Už vás nebaví pracovat v České republice, rádi byste na zkušenou do zahraničí? EURES, Integrovaný portál Ministerstva práce a sociálních věcí a kanceláře EURES vám nabízejí pomoc nejen v této situaci.

Co je EURES?

Služba EURES, neboli EURopean Employment Services, česky Evropské služby zaměstnanosti je službou poskytovanou při úřadech práce. Jedná se tedy o služby, které jsou zprostředkovány státními institucemi. Úkolem EURESu je pomáhat při volném pohybu osob na území Evropské unie. Je k dispozici jak zaměstnancům či uchazečům o zaměstnání, tak všem zaměstnavatelům. Služby se soustřeďují jak na 27 členských zemí, tak na Lichtenštejnsko, Island, Norsko a dokonce i Švýcarsko.

EURES poskytuje dva typy služeb – informace ze společných databází, druhou službou je konsultační a poradenská činnost. K jeho službám se můžeme dostat dvěma způsoby, a to prostřednictvím portálu či kanceláří.

Webový portál EURES

Webový portál má propracovanou strukturu a obsahuje ohromné množství informací. Pro mnohé je nejdůležitější veřejně přístupná databáze volných pracovních míst. Naopak i pro zaměstnavatele je zde sekce s životopisy uchazečů. Je tedy zde možnost pro obě strany hledat místo či pracovníka aktivně i pasivně.

Portál je hodnotným zdrojem informací z mnoha oblastí, a to nejen pro uchazeče o zaměstnání. Poslouží také studentům či zájemcům o krátkodobé pracovní příležitosti či stáže.

Webový portálWebový portál

Databáze životních a pracovních podmínek

Databáze životních a pracovních podmínek je velmi užitečným a jedinečným zdrojem informací pro všechny, kteří alespoň uvažují o svém přesunu do zahraničí. Nemusí se jednat pouze o pracovníky, ale o občany obecně.

Mezi nejdůležitější informace, které zde nalezneme, patří stručná charakteristika pracovního trhu, podmínky, za jakých můžeme v dané zemi pracovat, zdroje pracovních nabídek, informace o daních a pojistném a další informace zaměřující se na pracovní podmínky v dané zemi. Ty jsou doplněny o informace o životních podmínkách.

V oblasti pracovních nabídek má portál jak vlastní databázi, rovněž ale poskytuje seznamy portálů zaměřených na hledání zaměstnání, portály shromažďující pracovní nabídky dočasného charakteru i tisku.

Článek Navštivte EURES, pomůže vám s prací v zahraničí byl publikován 24. března 2010 v 22.00 v rubrice Ostatní. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...