Home Credit

Tagy:  Home Credit, Splátkový prodej, Hotovostní půčky, Kreditní karty

Home Credit

Home Credit

Společnost Home Credit patří k největším hráčům na trhu spotřebitelského financování v České republice. Skupina Home Credit působí nejen na trzích střední a východní Evropy, ale také v Asii a na Dálném východě. Úvěrové portfolio Home Creditu je tvořeno především spotřebitelskými úvěry, které doplňují revolvingové úvěry a hotovostní půjčky. Pro spotřebitele vstoupila společnost Home Credit do podvědomí zejména díky splátkovému prodeji.

Splátkový prodej

Nákupu na splátky od společnosti Home Credit je možné celkově využít na 5 500 obchodních místech v České republice. Nakoupit je možné velmi široký sortiment zboží, například elektroniku, kancelářskou techniku nebo zahradní bazény. V poslední době je také velmi oblíbený spotřebitelský úvěr na dovolenou.

Vyřízení splátkového nákupu je velmi jednoduché. Klientovi postačí dva doklady totožnosti a zdroj příjmů (v případě úvěru do 20 tis. Kč není potřeba potvrzení o příjmu). Všechny nezbytné úkony vyřídí přímo na prodejně. Mezi zásadní výhody splátkového nákupu patří:

• rychlé vyřízení úvěru,

• klient nepotřebuje ručitele.

Délka a výše úvěru

V případě nákupu zboží na splátky je možné čerpat úvěr ve výši od 3 tis Kč až do 100 tis Kč. Délku splácení si může klient zvolit sám, a to v rozmezí od 4 do 48 měsíců. Minimální výše záloh je stanovena na 10 % z prodejní ceny, v případě zboží do 20 tis. Kč a 20 % u zboží nad 20 tis. Kč. V některých vybraných prodejnách klient zálohu skládat nemusí. Podrobné informace o splátkovém prodeji je možné najít na stránkách společnosti Home Credit http://www.homecredit.cz/…/index.shtml.

Revolvingové úvěry

Home Credit nabízí pro své stávající klienty možnost získat k dispozici další peněžní prostředky prostřednictvím revolvingového úvěru (kreditních karet). Nabídka kreditních karet je opravdu široká, Home Credit nabízí následující kreditní karty:

• Kreditní karta Home Credit,

• Stříbrná karta Home Credit,

• Premia karta České pojišťovny,

• Červená karta Home Credit,

• Premia karta Broker Consulting,

• Kreditní karta ČP,

• ČP úvěrová karta,

• Nákupní karta Premia,

• Premia karta Home Credit.

V zásadě platí u všech nabízených karet princip revolvingového úvěru, nicméně každá z karet nabízí pro klienta další speciální výhody, například pokud kartou klient zaplatí, část peněz dostane zpět nebo získá slevu při nákupu apod. Více informací o kreditních kartách Home Creditu – http://www.homecredit.cz/…/index.shtml.

Hotovostní půjčky

Nabídku úvěrů od společnosti Home Credit tvoří kromě spotřebitelských úvěrů a kreditních karet také hotovostní půjčky. Společnost Home Credit nabízí dva druhy hotovostního úvěru, a to Telefonní půjčku a hotovostní půjčku Pošta.

Hotovostní půjčka Pošta

Jedná se o hotovostní půjčku, kterou je možné získat na vybraných poštách. Klient může získat 10 nebo 15 tis. Kč. K vyřízení úvěru jsou potřeba pouze dva doklady totožnosti a zdroj příjmů (není potřeba potvrzení o příjmu, postačí pouze údaje o zaměstnavateli). Peníze získáte do několika dnů, buď poštovní poukázkou, nebo převedením na účet.

Telefonní půjčka

V případě telefonní půjčky je možné získat od 10 tis. Kč až do 150 tis. Kč. Vyřízení úvěru probíhá telefonicky. Zájemce o úvěr potřebuje při telefonátu občanský průkaz a další doklad totožnosti, kompletní údaje o zaměstnavateli (adresu, telefonní číslo na pevnou linku, IČO). Peníze má klient v případě schválení úvěru k dispozici do 5 pracovních dnů.

Výhody hotovostních půjček spočívají zejména v jejich snadné dostupnosti pro klienta (není potřeba ručitel, není nutné mít bankovní účet, není potřeba potvrzení o příjmu) a poměrně rychlému vyřízení. Jako nevýhodu je možné označit vyšší úrokové sazby z úvěru. Podrobnější informace o hotovostních půjčkách – http://www.homecredit.cz/…/index.shtml.

Článek Home Credit byl publikován 17. května 2009 v 20.00 v rubrice Půjčky. Autorem článku je Michal Skalický. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...