Jak najít vhodné sídlo firmy pro vaše podnikání?

Tagy:  podnikání, sídlo firmy, kanceláře, virtuální sídlo, Praha, Brno

Jak najít vhodné sídlo firmy pro vaše podnikání?

Každý podnikatel řeší mimo jiné otázku sídla. Do jistého okamžiku může pracovat z domova, pak ale přichází na řadu výběr vhodného sídla, ať už skutečně funkčních prostorů či třeba pronájem virtuálních kanceláří.

Virtuální či skutečné?

Otázku, zda je potřeba skutečné či postačí pouze virtuální sídlo, si musí zodpovědět každý podnikatel sám. Měl by přitom zohledňovat především charakter činnosti, kterou vykonává. Společnost věnující se obchodování na burze nebo třeba vývojářský tým nepotřebuje fyzicky reprezentativní prostory. Naopak konzultantská společnost předpokládá denní návštěvy klientů, potřebuje je tedy skutečně přijímat v odpovídajících prostorech. Různé obchodní činnosti si pak také žádají různý stupeň vybavenosti kanceláří, mají také různé nároky na personál.

Virtuální sídlo firmy, ideální řešení

Každá společnost musí uvádět sídlo firmy. Musí ho zanést do příslušného rejstříku, nejčastěji Obchodního rejstříku, uvádí ho ale také na vlastních dokumentech, prezentacích či ve smlouvách. Jasné uvedení sídla také zvyšuje důvěryhodnost společnosti. Z těchto a mnohých dalších důvodů je třeba se otázkou sídla opravdu zabývat.

Virtuální sídlo volí řada klientů. Mnoho z nich nepotřebuje ve skutečnosti fyzické prostory, přesto však sídlo musí z různých důvodů vykazovat. Velmi zajímavý je také fakt, že lze tímto způsobem získat sídlo v atraktivních českých i evropských lokalitách. Právě možnost pronájmu virtuálního sídla v některém z evropských velkoměst je více než lákavá.

Firemní sídlo v Praze

Velká část českých podnikatelů volí pro své firemní sídlo Prahu. Atraktivita hlavního města republiky a pestrost nabídek dělají své. Sídlo firmy v Praze může mít několik podob. S pražskou adresou lze získat s nízkými náklady virtuální sídlo. Jednoduše je ale také možné pronajmout si sídlo či plně vybavené kanceláře. V posledním případě si tak klient volí z mnoha nabízených lokalit místo jeho pracoviště. To si pronajímá společně s vybavením, odpadá tedy nutnost vlastního nákupu zařízení. Dodavatelské řešení zahrnuje i veškeré související služby. Pronájem může být realizován na základě smlouvy trvající i krátkou dobu.

Sídla v Brně

sídlo firmy v Brně lze získat stejně snadným způsobem. V nabídce je opět mnoho zajímavých objektů poskytujících vybavené kanceláře či adresu virtuálního sídla.

Článek Jak najít vhodné sídlo firmy pro vaše podnikání? byl publikován 7. prosince 2010 v 10.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...