Online aukce – levnější a někdy zábavnější nakupování

Tagy:  aukce, nakupování, dražba, online obchod, Aukro, eBay

Online aukce – levnější a někdy zábavnější nakupování

Internet přinesl nejednu novinku v oblasti nakupování. Možnost objednat cokoliv odkudkoliv, šance dosáhnout na pohádkové slevy nebo třeba možnost zapojit se do dražby a vychutnat si skvělé ceny i zboží.

Pionýr mezi online aukcemi

Prvním dobře známým aukčním portálem není nikdo jiný než eBay, který nemohl vzniknout nikde jinde než ve Spojených státech. Zde má totiž internetové nakupování i dříve tolik obávané placení kartou nejdelší tradici. Samotný portál vznikl v roce 1995, do dneška doznal řady změn. V mnoha zemích funguje pod vlastní národní doménou, od prodeje nového i použitého zboží se propracoval třeba až k nemovitostem.

To, co zajistilo raketový vzestup eBaye, byly jistoty, které dával. Zavedl totiž systém, který zákazníkům i kupujícím umožňuje bezpečné provádění operací. Například recenzování a registrace uživatelů zvýšila jistotu všech účastníků, systém se skvěle zaběhl.

eBay nebyl do dnes překonán. Funguje výrazně mezinárodně, i když objednání zboží ze zámoří není vždy zcela jednoduchou záležitostí. Pro české zákazníky se nabízí také možnost koupě zboží třeba od německých či britských obchodníků.

České Aukro

Pro mnohé nakupující je pohodlnější nákup pes web Aukro. Aukro je české, tudíž odpadají jazykové bariéry, navíc se obchoduje výhradně v rámci České republiky. Lze zde bez problému sehnat i zboží dovážené z Ameriky. I tady si již někteří prodejci vybudovali silné pozice a více či méně stálou klientelu.

Hledejte nové aukční weby

Webů, které fungují na stejné či podobné bázi, je celá řada a stále vznikají nové. Často mohou být zaměřeny pouze na prodej určitých komodit. Toto je dobrá zpráva například pro sběratele.

Zkuste to i vy

Nakupovat v online aukcích není nic těžkého. Nejlepší je aukční web nejdříve trošku obhlédnout, oťukat si ho. Pokud nám vyhovuje, není třeba čekat s registrací. Musíme ale počítat s tím, že mezi registrací a nákupem musí uplynout různě dlouhá doba. Třeba od Aukra dostaneme poštou obálku a až poté můžeme být aktivními uživateli.

Nakupující na těchto webech obvykle vyvíjejí vlastní strategie, jak se k jejich vybranému zboží dostat, a to navíc za co nejnižší cenu. Je to tedy i o zábavě.

Jak platit za zboží v aukcích?

Za zboží získané v online dražbách můžeme platit různými způsoby. Nejobvyklejší je platba přes PayPal, převodem z účtu na účet či kartou. Někteří čeští prodejci nabízejí i možnost dobírky.

Článek Online aukce – levnější a někdy zábavnější nakupování byl publikován 12. října 2010 v 00.00 v rubrice Ostatní. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...