Směnárny bez poplatků

Tagy:  směnárna, banka, kurz, valuta, cizí měna, euro, dolar, poplatky

Směnárny bez poplatků

Chystáte se využít služeb směnárny a nemáte chuť platit další poplatky? Není třeba, směnáren, které vám poskytnou služby bez poplatku, je k dispozici spousta. Jen si vybrat. A dobře.

Do banky nebo do směnárny?

Možná si pokládáte otázku, zda se vypravíte měnit peníze do banky nebo se poohlédnete po směnárně. Většina směnáren poskytuje své služby bez poplatků, s poplatky se pak setkáme například při směně mincí. Dále na některých místech, jako je třeba letiště, poplatky můžeme očekávat také. Spoustu cenných informací o směnárnách a jejich službách nalezneme na internetu. Kurzy nabízené bankami lze pak najít v nejrůznějších přehledech, je však třeba dohledat, zda si za svoji službu účtují poplatek, či nikoli.

Pozor na nečistou hru

Mnoho směnáren skutečně poplatky neúčtuje. Zato však nabídne neskutečně nevýhodný kurz. Mějte proto vždy přehled, jak se kurzy pohybují, a kriticky hodnoťte. Zejména na rozích, kde se pohybuje spousta cizinců, a v hodinách mimo standardní otevírací dobu můžeme tušit, že směna možná tak výhodná nebude. Setkat se s tímto případem můžeme třeba ve stanicích pražského metra.

Čtěte správně kurzy

Abyste se při výběru směnárny nespletli a nepořídili nakonec ještě dráž, je důležité dobře se orientovat v cenách valut. Pokud chceme cizí měnu koupit, platí pro nás ten vyšší kurz. Důležité je ještě sledovat, zda není určitý kurz stanoven pouze pro obchody o určitém objemu. Často je totiž k dispozici více kurzů, čím větší objem prostředků měníme, tím bývá pro nás výhodnější.

Také nezapomeňte, že při objemu vyšším než je 1000 euro po vás bude směnárna požadovat doklad totožnosti.

VIP kurzy

Některé směnárny mají pro své klienty připravené také různé „VIP“ nabídky. Ty mohou být spojeny s předkládáním kuponů či pravidelnými směnami o určitých objemech.

Směnárna Exchange

Směnárna Exchange je jedna ze směnáren nabízejících nejlepší kurzy. Najdeme ji v Praze na několika místech, všechny důležité informace jsou k dispozici také na webových stránkách. Poskytuje služby jak v oblasti výměny deviz, tak valut. Na pobočkách lze využít diskrétních pokladních přepážek zajišťujících potřebné soukromí. Na webových stránkách nalezneme pravidelně aktualizovaný kurzovní lístek

Czech Exchange

Czech Exchange je další pražskou směnárnou, která si neúčtuju poplatky za služby a nabízí přívětivé kurzy. I tato směnárna uveřejňuje a aktualizuje svůj kurzovní lístek na webu.

Článek Směnárny bez poplatků byl publikován 12. září 2010 v 00.00 v rubrice Ostatní. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...