Platební karty - když vás už nebaví jejich vzhled

Tagy:  platební karta, kreditní karta, debetní karta, design, VISA, MasterCard

Platební karty - když vás už nebaví jejich vzhled

Už vás nebaví dívat se na stále stejnou platební kartu? Zdá se vám, že její tvůrce neměl dost fantazie či citu, nebo vás prostě a jednoduše její design ničím neupoutal? Nyní máte možnost navrhnout si takovou kartu, na kterou bude radost se dívat, která se bude hodit do vaší peněženky nebo bude mít jednoduše vaši oblíbenou barvu.

Dobrý marketingový tah ze strany bank

Některé banky již svým klientům umožňují si platební kartu více přizpůsobit, a to právě prostřednictvím vlastního návrhu jejího designu. Někdy to může být rozhodujícím faktorem ve chvílí váhání, k jaké bance si jít zřídit nový účet. Samozřejmě, bez své „vlastní karty“ se dá žít, ovšem veselá a stylová karta dokáže udělat divy.

Navrhněte si přesně takovou, jakou si přejete

Při návrhu vlastní karty máte zpravidla na výběr volbu z již existujících, předdefinovaných schémat či jejich úpravy, nebo si můžete navrhnout naprosto originální kartu od začátku do konce sami. Použít u toho můžeme vlastní obrázky či fotografie. Vyvarujte se však obrázků s erotickým či rasistickým obsahem a čehokoliv jiného, co je v rozporu se zákony či všeobecně platnými společenskými pravidly. Myslete na to, že kartu můžete používat i v zahraničí, tudíž i náboženská či kulturní témata nejsou vhodná. Na kartu si také nemůžete dát obrázky, jejichž použitím byste porušili autorská práva. Návrh designu karty musí být schválen, až poté jde karta do výroby.

K návrhu karty slouží zejména webové aplikace, které nás provedou návrhem od počátku do konce, až po zobrazení finální podoby karty včetně umístění čipu a údajů i značky karty.

Navrhování karty přes mojekarta.czNavrhování karty přes mojekarta.cz

Proč mají karty takový úspěch?

Platební karta dává prostor k sebevyjádření. Nese kousek z naší osobnosti, říká světu, jací jsme, co mámě rádi. Právě proto na kartě často najdeme našeho drahého domácího mazlíčka nebo třeba nejlepší zážitek z dovolené. Také nám taková karta zpříjemňuje okamžiky, kdy ji musíme vytáhnout a zaplatit tučný účet. Placení pak často prostě tak nebolí.

Co dalšího nás čeká?

Ve světě se personalizace platebních karet velmi osvědčila. Banky i vydavatelé karet tak spolu hledají další možnosti, jak zaujmout klienta a nabídnout mu ještě víc. Pokud se vypravíme za naše hranice, můžeme narazit třeba na průhledné, svítící karty, na karty s hologramovým potiskem či karty vonící po oblíbené lahůdce či květině. Vývoj půjde ještě dál a rozhodně i čeští klienti se mohou těšit na další novinky.

Článek Platební karty - když vás už nebaví jejich vzhled byl publikován 1. září 2010 v 00.00 v rubrice Ostatní. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...