Robert Kiyosaki vás naučí, jak zacházet s penězi

Tagy:  Robert Kiyosaki, finance, investice, investování, finanční gramotnost, vzdělávání, podnikání, podnikatel

Robert Kiyosaki vás naučí, jak zacházet s penězi

Robert Kiyosaki, americký podnikatel s japonskými kořeny a dětstvím prožitým na Havaji patří mezi nejznámější podnikatele a autory knih pojednávajících o tématech, jako jsou finance, podnikání, investování či obecně motivace.

Kiyosakiho knihy

Jedním z Kiyosakiho bestsellerů je třeba Bohatý táta, chudý táta, což je čtení poučné pro všechny generace. Svými knihami se snaží zlepšovat finanční gramotnost čtenářů a vychovat je tak, aby v sobě probudili podnikatelské smýšlení. Učí je mechanismy, které je třeba znát pro úspěšné podnikání, upevňuje žádoucí postoje k penězům a jejich vydělávání. Knihy jsou také velmi motivující.

Patentovaná hra Cashflow

Jak již samotný název napovídá, hra Cashflow není o ničem jiném než o penězích. Jedná se o poměrně tradičně pojatou stolní hru, podobnou hrám typu Monopoly, která vede hráče k osvojení mnoha dovedností nutných pro úspěšné podnikání a zbohatnutí.

Cashflow se dotýká mnoha finančních a ekonomických témat, především pak účetnictví, financí a investování. Hráči zábavnou formou získávají zkušenosti s nakládání s penězi, učí se, jak s nimi zacházet tak, aby peníze pracovaly pro ně. Objevuje se zde výstižný pojem „krysí závod“, učí se tedy pracovat také s časem.

Hra Cashflow je k dostání ve více verzích, včetně verze pro děti a elektronické verze. Tou nejoblíbenější, nejrozšířenější je Cashflow 101. Pro pokročilé hráče je pak určená verze Cashflow 202.

Hra je vhodná i pro děti, je tedy jakousi výchovnou a vzdělávací hrou. Vše je plně v souladu s jeho smýšlením, přesně tak, jak to píše ve svých knihách.

Hrát Cashflow mohou minimálně dva, maximálně šest hráčů, včetně přípravy trvá jedna hra jednu až čtyři hodiny.

Vyzkoušejte si to online

Ne každý se hned chce vypravit do obchodů a kupovat svojí vlastní hru. Velmi příjemné tedy je, že si tu hru může zahrát také v její online podobě, a to zdarma. Tím jediným, co je potřeba udělat, je vytvořit si na webu hry účet. Více pak naleznete na www.richdad.com/.

Staňte se členy klubu

Stejně jako Kiyosakiho knihy, i hra si získala mnoho a mnoho příznivců po celém světě. Protože se jedná často o velmi aktivní lidi, začali pro sdílení svého nadšení zakládat kluby a spolky. Ty slouží k výměně zkušeností či postřehů souvisejících nejen se samotným hraním Cashflow, ale obecně s financemi. Inspirují se, motivují a podporují se tak v dosahování úspěchů.

Článek Robert Kiyosaki vás naučí, jak zacházet s penězi byl publikován 6. července 2010 v 00.00 v rubrice Investice. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...