Podpora exportérům vám pomůže v podnikání

Tagy:  export, vývoz, financování, úvěr, asistenční služby, informace, egap, čeb, Česká exportní banka, zastupitelský úřad, veletrhy, výstavy

Podpora exportérům vám pomůže v podnikání

Obchodní politika České republiky zahrnuje také podporu českým exportérům. Nabízí tak pestrý výběr různých nástrojů, kterých mohou české firmy využívat. Některé z nich najdete popsané níže.

Obchodně ekonomické úseky

Obchodně ekonomické úseky Zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí jsou mimo jiné k dispozici českým podnikatelským subjektům. Věnují se lobbingu v zájmu českých subjektů a asistenčním službám.

V oblasti asistenčních služeb může nabídnout například pomoc při vyhledávání kontaktů, kontaktování potenciálních partnerů, řešení problémů či v oblasti soutěží či veřejných zakázek.

Obchodně ekonomické úseky poskytují velké množství informací, mezi ně patří třeba informace o hospodářských komorách či institucích, o obchodních kontaktech, právních službách, informace o veřejných zakázkách či dalších obchodních příležitostech.

Výstavy a veletrhy

Možnost prezentování své firmy a výrobků přinášejí výstavy či veletrhy. Některé akce jsou přímo pořádané českými institucemi. Takové akce si kladou za cíl seznámit zahraničí s Českou republikou, její kulturou a především s firmami a tradičními méně tradičními produkty.

CzechTrade

CzechTrade je proexportní agentura českého Ministerstva průmyslu a obchodu. Českým exportérům, a to jak začínajícím tak zkušenějším, je nápomocna v mnoha ohledech. Konzultace či průzkumy trhů, vyhledávání obchodních partnerů, pomoc při obchodních jednáních, asistence ve všech fázích obchodování patří do jedné skupiny služeb. Dále se mohou exportéři účastnit vzdělávacích akcí a Exportní akademie. Exportéři se také mohou informovat o poptávkách a nabídkách či o tendrech.

Česká exportní banka

Česká exportní banka je dalším subjektem pomáhajícím českým exportérům. Jejím cílem je usnadnit financování a tím podpořit exportní aktivity. Nabízí celou řadu produktů, od dodavatelských úvěrů přes úvěry odběratelské, předexportní úvěry, úvěry na investice v zahraničí, odkup pohledávek a řadu dalších služeb.

Exportní garanční a pojišťovací společnost

Exportní garanční a pojišťovací společnost, ve zkratce pouze EGAP, je státní úvěrová pojišťovna podporující exportní aktivity. Její portfolio produktů je široké, najdeme v něm například různá pojištění úvěrů, akreditivů, investic v zahraničí či bankovních záruk.

Článek Podpora exportérům vám pomůže v podnikání byl publikován 9. ledna 2010 v 21.00 v rubrice Ostatní. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...