Levné ceny letenek? Už ne!

Tagy:  letenky, letenky levně, letenky online, letenky do kanady, letenka, letenky do anglie, letenky.cz, letenky bangkok

Levné ceny letenek? Už ne!

Aerolinky působící v České Republice přestávají uvádět ceny letenek bez různých poplatků a příplatků. Další firmou, jež své ceny takto přizpůsobí bude SkyEurope. Od jara letošního roku začne zobrazovat skutečné ceny i ČSA.

Aerolinky tuto skutečnost komentují tím, že chtějí být fér a mít transparentní ceny. Pro zákazníky je to jen dobře, konečně si budou moci opravdu srovnat, kde je vyjde letenka levněji. Ale proč tyto kroky nepodnikly už dříve? Všechno je to především kvůli Evropské Unii. Rada Evropy se totiž dohodla s Evropským parlamentem na novém zákoně, který bude zakazovat uvádět ceny letenek bez poplatků. Zákon by měl vejít v platnost již tento rok.

A co na to cestovní kanceláře? Ty se již celá léta vymlouvají právě na letecké společnosti. Díky nim prý nemohou zveřejňovat opravdové ceny zájezdů i s palivovými, letištními či jinými poplatky. Teď jim hlavní argument odpadne. Asociace českých cestovních kanceláří a agentur si však myslí, že pokud na reálné ceny přistoupí aerolinie, tak cestovní kanceláře budou muset tento fakt akceptovat. Nemají totiž právo cenu zase rozdělit.

Zdá se, že v tomto případě by mohl zvítězit zákazník.

Článek Levné ceny letenek? Už ne! byl publikován 19. února 2008 v 11.54 v rubrice Novinky. Autorem článku je Martin Jurča. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...