Právnická a ekonomická literatura pro profesionály i laiky

Tagy:  literatura, právo, ekonomie, právnický, právní, ekonomický, zákon, zákoník

Právnická a ekonomická literatura pro profesionály i laiky

Nejen při podnikání, ale i v běžném životě a každodenních situacích se potýkáme s otázkami, které spadají do oblasti práva či vyžadují určité znalosti v oblasti ekonomie či některé z podnikových věd. Pro mnohé jsou také tyto disciplíny zajímavé a rádi by pronikli do jejich tajů, aby lépe pochopili různé procesy či byli schopni se orientovat v komplikovaných situacích. Správná ekonomická a právnická literatura je pak zcela nezbytným pomocníkem na cestě za rozklíčováním situace či pouhým poznáním.

Zákoníky jsou naprostým základem

O amerických dětech se s úsměvem traduje, že už od útlého dětství znají perfektně svoje práva a nebojí se tyto znalosti „vytáhnout“. Znát svoje práva, ale také povinnosti je v dnešním světě často zcela zásadní. Každého se totiž právo jako disciplína velmi dotýká, byť si toho často není příliš vědom. Pokud pak ani druhá strana nedisponuje potřebnými znalostmi, či nehodlá právo respektovat, může situace vyústit ve velmi nepříjemný zážitek. Abychom se tomu vyhnuli, je třeba mít alespoň základní právní povědomí a pak na správném místě příslušnou literaturu. Občanský zákoník je základem, důležitý je ale také třeba zákoník práce.

Právnická a ekonomická literatura pro odborníky

Nejen právníci potřebují mít k dispozici sbírky zákonů či odborné publikace z oblasti práva či ekonomie. Při množství různých svazků a častých novelizací je pro ně nutností nakupovat kvalitní, ale také laciné publikace. Jedním z nakladatelství, které se specializuje na tuto literaturu, je třeba Nakladatelství C. H. BECK.

Nakladatelství C. K. BECK

Nakladatelství C. K. BECK se specializuje na právnickou literaturu, prodává se zde stejně tak i ekonomická literatura, v jeho nabídce nalezneme také různé příručky, slovníky, zrovna jako učebnice. Publikace pocházejí z rukou renomovaných autorů, najdeme zde i takové, které jsou díky komentářům či poznámkám velmi dobře použitelné nejen pro profesionály, ale i pro laiky, kteří potřebují stravitelnější formu textu. Mimo knih jsou k dostání také odborné, zejména právnické časopisy.

Zcela samozřejmá je možnost nakupovat literaturu z domova či práce přes internet, při zaregistrování nabízí nakladatelství slevu z prodejní ceny. Další výhody jsou pak připraveny přímo pro zákazníky z řad advokátů. Prostřednictvím e-shopu nakladatelství lze také snadně a výhodně nakoupit publikace od dalších kvalitních vydavatelů.

Článek Právnická a ekonomická literatura pro profesionály i laiky byl publikován 6. ledna 2011 v 00.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...