Hledejte obchodní partnery s ePoptávkou

Tagy:  ePoptávka, poptávky, nabídky, obchodní kontakty, dodavatel, odběratel, b2b, podnikatelé

Hledejte obchodní partnery s ePoptávkou

Internet se stal skvělou cestou ke koncovým zákazníkům. Jak to ale vypadá na trhu B2B? Internet pomáhá i tady, v oblasti navazování obchodních vztahů mezi firmami.

ePoptávka je tu pro podnikatele

Najít obchodního partnera či jen jednorázového dodavatele není vždy zrovna hračka. Podnikatelé někdy netuší, kam je nejlepší se s poptávkou obrátit, jiní třeba nevědí, kde nabídnout momentální přebytky výrobků. Pro obě strany je řešením právě ePoptávka. Ta si klade za cíl umožnit oběma stranám kontakt a uzavření obchodu. Vše na jednom místě, snadno a bez zbytečných nákladů.

Jak ePoptávka vypadá?

Na ePoptávce nalezneme poptávky několika typů. V prvé řadě to jsou klasické komerční poptávky, další kategorií jsou poptávky a zakázky veřejné. Tento typ poptávek je ošetřen příslušnými zákony. To je třeba mít na paměti zejména při podávání nabídky, jelikož musí mít nezbytně jistou formu a veškeré požadované náležitosti. V oblasti standardních poptávek najdeme také tzv. otevřené poptávky a poptávky zahraniční. Otevřené poptávky jsou určeny novým uživatelům a nejsou zpoplatněny.

Poptávky zadané v systému lze vyhledávat buď na základě klíčových slov, v katalogu s přehledně roztřízenými kategoriemi či pomocí rozšířeného vyhledávání.

Zahraniční poptávky

Pro mnohé je zajímavá také možnost hledání v zahraničních poptávkách. Zejména podnikatelé, kteří nemají velké zkušenosti se zahraničním stykem, ale rádi by své pole působení rozšířili, ocení snadnou dostupnost informací.

Katalog dodavatelů

Další užitečnou sekcí ePoptávky je Katalog dodavatelů. Zde jsou k nalezení základní informace o registrovaných dodavatelích. Opět jsou roztřízeny do jednotlivých kategorií dle jejich činnosti.

Registrace na webu

Aby bylo možné všech výhod systému využívat, je nutné se** zaregistrovat**. Registrovat se mohou jak poptávající, tak i dodavatelé. Pro poptávající je systém cestou k získání zajímavějších nabídek. Nabídky jsou rozesílány potenciálním dodavatelům. Dodavatelé na základě vlastní volby získávají pravidelně informace o nových poptávkách, včetně evropských veřejných zakázek.

Registrace na ePoptávka je zpoplatněná a je ji možné volit v tarifu čtvrtletním, půlročním či ročním. Tento poplatek není účtován za zadání samotné poptávky, ale za doplňkové nadstandardní služby. Ty jsou ovšem velkým přínosem ve chvíli, kdy chcete navázat nové obchodní kontakty.

Článek Hledejte obchodní partnery s ePoptávkou byl publikován 6. října 2010 v 21.00 v rubrice Ostatní. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...