Klaus vybral Hampla a Zamrazilovou

Tagy:  Václav Klaus, Mojmír Hampl, Eva Zamrazilová, ČNB, Česká Národní Banka, bankovní rada

Klaus vybral Hampla a Zamrazilovou

Staronový prezident měl před sebou první z těch důležitějších povinností, a to jmenovat dvě osoby do bankovní rady České národní banky.

Nováčci v bankovní radě ČNB

Do této rady zasedne oficiálně od 1. března mladý, teprve 32 let starý, Mojmír Hampl, a to ve funkci víceguvernéra bankovní rady ČNB. Nahradí tak Luďka Niedermayera, jež tuto funkci zastával celých 12 let. Členkou této instituce se stane také 46-ti letá Eva Zamrazilová. Oba dva dnes jmenoval do funkce prezident Vávlav Klaus, jež věří, že tento krok bude naší zemi prospěšný.

Podle Václava Klause je Mojmír Hampl mladý a dynamický ekonom. Eva Zamrazilová je pak dle našeho prezidenta zkušená analytička. Klaus věří, že oba dva své role zvládnou a doufá že tato výměna nevyvolá nějakou nepříznivou reakci na finančních trzích.

Mojmír Hampl

Hampl je absolvent VŠE v Praze, ale studoval i v Británii či Rakousku. Působil mimo jiné v ČNB jako senior analytik, externí poradce ministra financí či jako předseda představenstva v České spořitelně. V posledních letech fungoval jako vrchní ředitel České konsolidační agentury.

Eva Zamrazilová

Zamrazilová vystudovala také pražskou VŠE. Pracovala například v ČSAV a Výzkumném ústavu práce a sociálních věcí. V poslední době pracovala v týmu hlavního ekonoma Komerční Banky.

Článek Klaus vybral Hampla a Zamrazilovou byl publikován 22. února 2008 v 18.58 v rubrice Novinky. Autorem článku je Martin Jurča. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...